13 רקטות נורו לעבר שדרות ועוטף עזה; צה"ל תקף ברצועה

אזעקות צבע אדום נשמעו לפנות בוקר (רביעי) בייישובי עוטף עזה, כתוצאה מ-13 שיגורי רקטות שנורו לעבר שטח ישראל מרצועת עזה.

ערוץ 7 , כ"ז באלול תש"פ | עודכן: 06:01

13 רקטות נורו לעבר שדרות ועוטף עזה; צה"ל תקף ברצועה-ערוץ 7
רקטות ומיירטים בשמי אשקלון
צילום: REUTERS/ Amir Cohen

אזעקות צבע אדום נשמעו לפנות בוקר (רביעי) בייישובי עוטף עזה כתוצאה מ-13 שיגורי רקטות שנורו לעבר שטח ישראל מרצועת עזה.

סוללת כיפת ברזל ולוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה 8 רקטות, השאר נפלו בשטח פתוח - לא היו נפגעים.

בתגובה לירי, תקף חיל האוויר של צה"ל כ-10 יעדי טרור של חמאס בעזה במפעל לייצור אמצעי לחימה וחומרי נפץ, מתחם צבאי המשמש לאימונים וניסויי ירי רקטי ותשתית תת קרקעית של ארגון הטרור.

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל ובריבונותה. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

בשעות האחרונות קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו התייעצות ביטחונית עם שר הביטחון, ראש המל"ל והמזכיר הצבאי לרה"מ. ראש הממשלה אישר את הפעולות המבצעיות.

ראש עריית שדרות אלון דוידי הגיב על הירי שתושביו סופגים: "ברכות למדינת ישראל על השלום עם האמירויות ובחריין, עידן חדש נפתח. אבל מצד שני, לא מוזר לכם כמדינה שהמחבל היחיד שחוסל בעזה בגלל ירי רקטות בשנתיים האחרונות היה זה שירה על ביבי באשדוד? מברוק ביבי על השלום, אבל מה עם החיים של ילדי שדרות ועוטף עזה? לא מגיע להם לישון בשקט כמו כולם?".

אמש בזמן חתימת הסכם השלום בבית הלבן בין ישראל, איחוד האמירויות ובחריין נורו 2 רקטות לעבר אשדוד ואשקלון, רקטה אחת יורטה אך השנייה נפלה סמוך לקניון באשדוד וגרמה לפציעתם של 13 ישראלים ולנזק למכוניות וחנויות בעיר.

מבית החולים אסותא נמסר הבוקר כי במהלך הלילה חלה התדרדרות במצבו של בן ה-62 שנפגע כשהיה בדרכו לחלק מזון למשפות נזקקות. בשעות האחרונות חל שיפור והוא מורדם ומאושפז בטיפול נמרץ ללא סכנת חיים. הגבר נפצע באורח בינוני עד קשה לאחר שנפגע בידו ובחזה מרסיסים.

מלבדו נפגעו עוד 4 באורח קל כתוצאה מרסיסים - ביניהם גם אישה בהריון ו-8 הוגדרו נפגעי חרדה, כולם פונו לבית החולים אסותא באשדוד.