בנט, סמוטריץ' ושקד
בנט, סמוטריץ' ושקד צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

שר התחבורה לשעבר ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) התייחס הבוקר (רביעי) להסכמי השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחריין, עליהם חתם אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס בבית הלבן.

״אני שמח בהחלט, השאלה רק מה המחיר, אבל אני בהחלט שמח. קיבלנו תזכורת כואבת אתמול בדרום, נתניהו אמר ששלום עושים מתוך עוצמה״, אמר סמוטריץ' לרדיו גלי ישראל.

ח''כ סמוטריץ' אמר כי הוא מעדיף את נפתלי בנט כראש הממשלה על פני יו"ר הליכוד נתניהו, ״ימינה מורכבת משתי מפלגות, אחת של בנט שיש לו שאיפות גבוהות וזה טוב. בוודאי שאני מעדיף את בנט כראש ממשלה על ביבי. והאיחוד הלאומי שהיא מפלגה ציונית דתית מובהקת״.

אתמול אמר יו"ר האיחוד הלאומי כי טקס החתימה על הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובחריין בבית הלבן היה מרגש, אולם חובה לשאול מה המחיר שישראל שילמה בעבורו. ''כשמישהו קונה דבר חדש וטוב אפשר לברך אותו אבל גם לשאול כמה זה עלה לו כדי לוודא שלא עבדו עליו ומכרו לו במחיר מופקע, ולהסכמים האלה יש מחיר", טען סמוטריץ'.

לדבריו, "נתניהו מסתיר אותו וזה כשלעצמו מחשיד ומעורר דאגה. ובזמן שהוא מסתיר השותפים להסכם אומרים במפורש שניתנה התחייבות לעצור את החלת הריבונות ולחזור למעשה לשיח האיוולת של השמאל על המדינה הפלשתינית".

"לאף אחד אין זכות לוותר על ארץ ישראל. ארץ ישראל כולה שלנו, נסיגה מדרך הריבונות וחזרה למתווה אוסלו בתמורה להסכם זו טעות נוראית. לצערי, אחרי מאמץ מוצלח של שנים בימין להוריד את איוולת המדינה הפלשתינית מסדר היום, נתניהו החזיר את משוואת שטחים תמורת שלום למרכז השולחן מהדלת הראשית. זה לא ימין ולא אמין", תקף סמוטריץ'.

יו"ר האיחוד הלאומי התייחס גם להצבעה הצפויה היום על ועדת החקירה הפרלמנטרית, "עוד לא ימין ולא אמין? שבוע שעבר בליכוד דרשו שינוי בבית המשפט ותיקון העיוותים בפרקליטות. אני מביא את השלב הראשון בתהליך הזה להצבעה במליאת הכנסת. איך לדעתכם הם יצביעו? עכשיו תגידו לי, זה ימין? זה אמין?".