אתר לייצור אמל''ח ומתחם אימונים של חמאס: תיעוד התקיפה ברצועת עזה

מטוסי חיל האוויר תקפו יעדי טרור של חמאס בתגובה לירי הרקטות לעבר ישראל. אלון דוידי: ''מה עם החיים של ילדי שדרות ועוטף עזה?''.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ז באלול תש"פ

צה״ל פרסם תיעוד מהתקיפות שביצעו לפנות בוקר (רביעי) מטוסי חיל האוויר נגד יעדי טרור של חמאס ברצועת עזה, בתגובה למטחי הרקטות שנורו לעבר ישראל.

במהלך התקיפה הושמדה תשתית תת קרקעית של חמאס, מפעל לייצור אמצעי לחימה וחומרי נפץ, ומתחם צבאי המשמש לאימונים וניסויי ירי רקטי של חמאס.

בצה''ל אומרים כי ''ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל''.

בתוך כך, מצבו של הגבר שנפצע אמש כתוצאה מנפילת הרקטה באשדוד הידרדר במהלך הלילה ומצבו מוגדר קשה. הוא הועבר לטיפול נמרץ.

אל בית החולים אסותא באשדוד הגיעו ממטח הרקטות אמש 7 פצועים בהם אישה בהיריון באורח קל שנפצעו מרסיסים. בנוסף אליהם הגיעו לבית החולים עוד שני נפגעי חרדה.

מבית החולים נמסר כי "במהלך הלילה חלה התדרדרות במצבו של הפצוע הבינוני - קשה מאירוע הירי על העיר אשדוד. מצבו התייצב, הוא סובל מפציעה רב מערכתית, מורדם, בטיפול נמרץ מצבו מוגדר קשה אך אינו נמצא בסכנת חיים".

ירי הרקטות הגיע בשעה שבוושינגטון חתם ראש הממשלה בנימין נתניהו על ההסכמים ההיסטוריים עם איחוד האמירויות ובחריין.

13 רקטות נורו לפנות בוקר (רביעי) מרצועת עזה לשדרות ומרחב עוטף עזה. איש לא נפגע. הירי נמשך כ-40 דקות, ומערך כיפת ברזל יירט שמונה מן הרקטות.

רקטה אחת נפלה על כביש ליד אחד היישובים במועצת שער הנגב. הרקטות שוגרו בד בבד עם תקיפה של חיל האוויר ברצועה, שהגיעה בתגובה על ירי הרקטות אמש לעבר אשדוד ואשקלון. לאחר מכן, תקף צה"ל פעם נוספת בתגובה למטחים על שדרות ועוטף עזה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מתח ביקורת על ראש הממשלה נתניהו בעקבות הירי לעבר הדרום.

"ברכות למדינת ישראל על השלום עם האמירויות ובחריין, עידן חדש נפתח. אבל מצד שני, לא מוזר לכם כמדינה שהמחבל היחיד שחוסל בעזה בגלל ירי רקטות בשנתיים האחרונות היה זה שירה על ביבי באשדוד?", תהה דוידי בחשבון הטוויטר שלו.

הוא הוסיף, ''מברוק ביבי על השלום, אבל מה עם החיים של ילדי שדרות ועוטף עזה? לא מגיע להם לישון בשקט כמו כולם''.