מקווה
מקווה צילום: istock

המרכז הארצי לטהרת המשפחה מגיב לדבריה הבוקר (שלישי) של מנהלת היחידה למניעה ובקרת זיהומים בתל השומר פרופ' גילי רגב יוחאי.

רגב דיברה בתוכנית קלמן וליברמן בכאן חדשות על הסגר הצפוי, "מדברים על כן לפתוח מקוואות ולא לפתוח בריכות שחייה, בריכות שחיה יש שם כלור, זה פחות מסוכן. אם יהיו התקהלויות בבריכות שחיה זה מסוכן, בוודאי, גם תלוי מה מספר האנשים בבריכה. אבל בריכות שחיה עם כלור זה פחות מסוכן ממקווה. עד כמה שידוע לי במקוואות אין כלור, אם אני טועה אז סליחה מראש. אני לא מספיק מתמצאת בנושא הזה, אבל אם יש כלור - אני רגועה. אם אין כלור - גם החלפת מים פעם ביומיים זה לא מספיק. אם אתה הראשון שנכנס למקווה זה בסדר, אני אם אתה השני או השלישי ולפניך היו אנשים חיוביים אז אנחנו בבעיה".

המרכז הארצי לטהרת המשפחה מיהר להבהיר, "לאור דבריה של פרופ' רגב אנו חייבים להדגיש כי מקוואות הנשים בטוחים ומתנהלים תחת הקפדה מלאה. המים בבור הטבילה במקוואות מכילים כלור וע"פ כל המחקרים- נגיף הקורונה אינו שורד במצב כזה. בנוסף, המים מוחלפים באופן תדיר ע"פ כל הנחיות משרד הבריאות.

כמו כן, הבלניות הוכשרו באופן מיוחד להתמודדות עם נגיף הקורונה והן מחטאות את כל המקומות שבאו במגע עם האישה בין טובלת לטובלת. כמו כן, בזמן נתון נמצאת רק אישה אחת בכל חדר במקווה. הנתון שמעיד על כך יותר מכל הוא שלאורך כל החודשים האחרונים אין אישה אחת שנדבקה במקווה- כך שאין כלל מקום לחשש. בכל אופן- הקו המיוחד להתייעצות לנשים בנושא הטבילה בימי הקורונה יתוגבר בימי הסגר על מנת שכל אישה תוכל לקבל מענה הלכתי ובטוח ותוכל להסתייע בכך".