קבלת גרין קארד לארצות הברית - רלוונטי גם עבורכם

קבלת גרין קארד ממשלת ארה"ב זהו לא תהליך פשוט, אך בהחלט אפשרי. אם אתם רוצים בכך - כדאי להיעזר במומחים.

תגיות: ארה"ב הגירה
בשיתוף i-immigrate.co.il , כ"ז באלול תש"פ

גרין קארד
גרין קארד
צילום: depositphotos

הגירה למדינות מערביות אחרות, ובפרט לארצות הברית, היא משאת נפשם של ישראלים רבים ומסיבות רבות ומגוונות.

רבים מעוניינים להגר על מנת למצוא עבודה אטרקטיבית יותר בתחום עיסוקם, אחרים מעוניינים להעניק לילדיהם חינוך וסביבת מחייה אחרים מאלו הזמינים בארץ, רבים מהגרים במסגרת רילוקיישן לצרכי עבודה וכו'.

בפרט, לא מעט ישראלים חולמים על הגירה לארצות הברית מסיבות שונות, אך אינם בטוחים כיצד לעשות זאת או סבורים כי אפשרות זו כלל אינה פתוחה בפניהם.

מהו בדיוק גרין קארד לארצות הברית, מה הוא כולל וכיצד בכל זאת גם אתם יכולים לנסות ולהשיג גרין קארד?

אישור שהייה ועבודה בארצות הברית לטווח ארוך – גרין קארד

עבור מי שאינו מכיר את המושג, "גרין קארד" הוא למעשה סוג של אישור הניתן על ידי ממשלת ארצות הברית, המאפשר להתגורר ולעבוד במדינה באופן חוקי לחלוטין.

למעשה, זרים המחזיקים בגרין קארד יכולים להתגורר ולהתנהל בארצות הברית ממש כמו אזרחים (למעט זכויות אזרח מסוימות דוגמת הזכות להצביע בבחירות), כלומר – גרין קארד פותח בפני המחזיקים בו את האפשרות להגר לארצות הברית ולהתבסס בה, לעבוד ולפתח קריירה, לפתוח עסק וכו'.

גרין קארד מהווה גם שלב בתהליך ההתאזרחות של ישראלים (וזרים אחרים) המעוניינים להגר לארצות הברית באופן מלא, ולהפוך לאזרחים מן השורה. לאחר תהליך בן מספר שנים של שהייה ועבודה/לימודים במדינה מוענק (בתקווה) גרין קארד, המאפשר להיכנס ולצאת מארצות הברית בחופשיות וללא צורך בוויזה אותה יש לחדש בכל פעם.

לאחר מספר שנים בהם מחזיקים בגרין קארד ניתן לרוב להמשיך בתהליך ההתאזרחות בדרך לקבלת האזרחות המלאה הנכספת.

כיצד ניתן לקבל גרין קארד?

אז הבנו מהו גרין קארד ומדוע הוא נחשק ואטרקטיבי כל כך עבור מי שמתעניין בהגירה לארצות הברית. עכשיו לשאלות הפרקטיות – כיצד ניתן להשיג גרין קארד?

ובכן, ישנן כמה דרכים עיקריות להשגת גרין קארד. אחת מהן היא רילוקיישן לארצות הברית לצרכי עבודה, לרוב במסגרת ארגון או חברה זו או אחרת אשר שולחת עובדים לחו"ל. במקרים מסוימים בהם מדובר בשהייה ארוכה בת כמה שנים נוצרת עילה לקבלת גרין קארד.

אפשרות נוספת היא באמצעות לימודים אקדמאיים בארצות הברית, אותם ממשיכים לקריירה של ממש באקדמיה, במהלכם ניתן לקבל גרין קארד.

אפשרות שלישית אשר פתוחה בפני כולם (גם מי שלא נשלח לארצות הברית במסגרת עבודה או יוצר ללימודים אקדמאיים במדינה), היא הגרלת הגרין קארד – זוהי הגרלה הנערכת מדי שנה על ידי ממשלת ארצות הברית, במסגרתה מועלים בגורל חמישים אלף מהמשתתפים אשר נרשמו להגרלה, ואלו "זוכים" בגרין קארד המיוחל.

המדינות אשר אזרחיהן רשאים להשתתף בהגרלה (כמו גם כמות הזוכים מכל מדינה) נקבעות על ידי ממשלת ארצות הברית ונתונים אלו משתנים משנה לשנה, ולרוב אזרחי ישראל רשאים להשתתף בהגרלה זו ורבים אף זכו בה בעבר.

אפשרות זו, במידה ונרשמים להגרלה בצורה מסודרת ונכונה (בעדיפות באמצעות חברה מקצועית המתמחה בכך, כפי שנפרט בהמשך), פתוחה ורלבנטית עבור כל אחת ואחד מאיתנו, כך שהגירה לארצות הברית אינה חייבת להישאר בגדר חלום בלבד.

חשוב לציין כי הן במקרה של הגרלת הגרין קארד והן במקרים של רילוקיישן במסגרת העבודה או לימודים אקדמאיים, קבלתו אינה מובטחת ובכל מקרה אינה עניין של מה בכך. לא מדובר בהליך בירוקראטי פשוט וטכני בלבד, אלא בבקשה מסודרת אותה יש להגיש באופן מקצועי, אם מעוניינים בסיכויי קבלה גבוהים.

זאת ניתן ומומלץ לעשות באמצעות חברה המתמחה ספציפית בבקשות גרין קארד לארצות הברית, חברה אשר תדע כיצד להנחות אתכם במקצועיות להתנהל נכון בתהליך קבלת גרין קארד, כמו גם מה לעשות בעצמה על מנת שהבקשה שלכם תזכה בסיכויי ההצלחה והאישור הגבוהים ביותר.