אביגדור ליברמן:
"הייתי מצפה שנתניהו יישאר בישראל"

יו"ר ישראל ביתנו תקף את ראש הממשלה: "היה משהו צורם בכל הטקס הזה, ראש הממשלה נמצא שם כשקורונה משתוללת".

103FM , כ"ז באלול תש"פ

"הייתי מצפה שנתניהו יישאר בישראל"-ערוץ 7
אביגדור ליברמן
צילום: דוברות ישראל ביתנו

יו"ר ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, התייחס הבוקר (רביעי) בשיחה עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103FM לטקס החתימה ולמתיחות הביטחונית בדרום.

בפתח הריאיון הסביר ליברמן כי בחירת חמאס לבצע ירי בשעת הטקס הייתה צפוייה. "אני בטוח שגם בהערכות המצב אצל שר הביטחון והרמטכ"ל האפשרות הזו של ירי במעמד חתימת ההסכם הייתה על השולחן".

כשנשאל מדוע בחר לצייץ בטוויטר שבזמן ש'נתניהו חוגג בוושינגטון, חמאס חוגג באשדוד ואשקלון' שיתף ליברמן כי הוא אינו זוכר ירי כזה בו זמנית, ופצועים רבים בצד הישראלי. ליברמן לא שכח להזכיר שגם לפנות בוקר התרחש ירי, זאת תוך כדי שחיל האוויר מפציץ ברצועה.

"נתניהו פשוט ממשיך כאילו לא קרה כלום", הדגיש, "ובכלל, אתה יודע, היה משהו מאוד צורם בטקס הזה. מצד אחד מדובר בהישג ואני לא מבטל את ההישג, אבל גם האמירויות וגם בחריין שלחו שרי חוץ. הדרג היה שרי חוץ. ממדינת ישראל זה לא ששר החוץ לא הגיע, בכלל ראש הממשלה נמצא שם כשפה הקורונה משתוללת, מצב כלכלי מאוד לא פשוט. הייתי מצפה שבמצב כה מורכב וקשה בתוך המדינה הוא יישאר בישראל וישלח את שר החוץ כמו ששלחו בחריין והאמירויות".

לדבריו, לא היה זה מהלך מבזה דיפלומטית, אבל בהחלט צורם. "תראה, שר החוץ האמריקאי היה שם, שר החוץ של בחריין היה שם, שר החוץ של האמירויות היה שם, ושר החוץ היחידי שלא היה שם זהו שר החוץ של מדינת ישראל. אגב, לפי הפרוטוקול מי שצריך לחתום על הסכמים כאלה הוא שר החוץ".

אז מי קרא את התמונה לא נכון, אנחנו או הפלסטינים? לדבריו של ליברמן התשובה היא הפלסטינים, אותם הוא תיאר כסרבנים, "בדיוק כמו שאמר אבא אבן בזמנו, הם לא פספסו אף הזדמנות לפספס בגדול. הם לא הבינו שבארה"ב יש נשיא חדש עם גישה אחרת, ועליהם להתאים את עצמם למציאות החדשה. הם פשוט החליטו להחרים, לא את ישראל, את ארצות הברית. הפלסטינים הם מאוד מפוצלים. אנחנו כבר מכירים את המציאות ויודעים שבחמאס ובפת"ח אין שום הידברות, כולל בימים האחרונים ומי שיורה זה החמאס. פת"ח ניסה אתמול להוציא אנשים לכיכרות ולמחות נגד ההסכם, אבל בקושי יצאו כמה עשרות פקידים שהיו במקום כמה דקות והתפזרו".

לסיום, ביקשו דוידוב ויוכפז להבין מה דעתו של ליברמן על התבטאותו של אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, בטוויטר. שכן, לאחרונה הוא צייץ שזה מוזר שהמחבל היחיד שחוסל הוא זה שירה על ביבי. דוידי ידוע כפעיל ליכוד, ותומך בנתניהו ובמדיניות שלו. ליברמן התייחס לדברים ברוב קשב, ואמר כי עובדתית זה נכון. "אבל, כשזה מגיע מחבר מרכז ליכוד, ליכודניק מוצהר שתמך בנתניהו...כנראה שגם שם הם מתחילים להתפקח. אני רוצה להזכיר, שבזמנו התחילו את מדיניות ההסדרה התפטרתי מתפקידי כשר הביטחון. הסדרה היא מדיניות כניעה לטרור. אנחנו ממנים לחמאס את המלחמה בישראל".