"נפצעתי מרסיסים בכל הגוף"

אביחי רז מאשדוד שנפצע מהרקטה שנורתה על ידי מחבלים מעזה, סיפר על מה שאירע ועל התחושות ביום שאחרי.

ערוץ 7 , כ"ז באלול תש"פ

הזירה באשדוד
הזירה באשדוד
אביב הרץ/TPS

אביחי רז שנפצע מהרקטה שנורתה אמש (שלישי) על ידי מחבלים מעזה לאשדוד, סיפר בשיחה עם בני טיטלבוים על מה שאירע ועל התחושות.

"הייתי בעבודה בסוף היום שמעתי את האזעקה ויצאתי החוצה ואז הגיע הפיצוץ. נפצעתי מהרסיסים בכל חלקי הגוף חוץ מהפנים, מהמותן ומטה ומרפקים. זה מוגדר קל ברוך ה'. האמבולנס הגיע מהר ופינו אותי לבית החולים", סיפר רז.

על העובדה שהירי אירע בזמן חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובחריין בבית הלבן אמר הפצוע, "הסכם שלום? זה לא הסכם שלום, אנחנו לא עושים שלום איתם, הם לא מועילים לנו לשום דבר. זה נטו ביזנס, הם יקבלו הייטק ומשאבים ומטוסים, שאלוהים יודע מה הם יעשו איתם, ואנחנו נקבל נפט וללכת לאכול חומוס או משהו כזה".

בנו של אשר ביטון שנפצע באורח קשה מפגיעת הרקטה באשדוד סיפר הבוקר (רביעי) כי אביו נפגע בזמן שיצא לחלק אוכל לנזקקים. שמו לתפילה: אשר בן חווה.

"בשעה 20:00 הוא היה צריך להיות בחנות כדי לאסוף את המאפים שנשארו ולחלק אותם לאנשים קשיי יום, סיפר יחיאל בנו. "הוא יצא בדיוק מהרכב והייתה אזעקה. הוא נצמד לקיר ואז הרים יד כדי להגן על הראש ונפגע מרסיס במרפק".

במהלך הלילה שוגרו מטחים נוספים לעבר שדרות והנגב המערבי, וצה"ל תקף יעדים של חמאס ברצועת עזה בתגובה. בין היעדים שנפגעו בתקיפה היה מפעל לייצור אמצעי לחימה ומתחם אימונים צבאי של חמאס.

ראש עיריית שדרות אלון דודי תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי הוא "לא מתנהל בנחישות למצוא פיתרון למצב הבלתי נסבל בשדרות ובעוטף עזה כבר 20 שנה. מבחינתי ראש הממשלה נתניהו נכשל יום אחר יום בטיפול במצב הביטחוני בעוטף עזה, כשהמחבל היחיד שירה רקטות לדרום והוא הורה לחסלו בשנתיים האחרונות, הוא בהאא אבו-אלעטא שירה עליו רקטה כשהיה בכנס באשדוד. אני בדעה שרק מבצע נרחב בעזה, כדוגמת חומת מגן וצוק איתן, יביאו את השקט לתקופה ארוכה לאזורנו".