עורך הדין היהודי אלן דרשוביץ תובע מיליונים מרשת CNN

אלן דרשוביץ הגיש תביעה בסך 300 מיליון דולר נגד רשת CNN בגין פגיעה בשמו הטוב לאחר שהגן על טראמפ. "הכסף ייתרם לצדקה".

ניסן צור , כ"ז באלול תש"פ

בתביעה על סך מאות המיליונים שהגיש נגד רשת CNN טוען הפרקליט היהודי המפורסם אלן דרשוביץ כי הרשת האמריקאית פגעה בשמו הטוב עקב "מאמץ מכוון וזדוני להרוס את אמינותי".

דרשוביץ אמר לרשת "פוקס ניוז כי רשת CNN ערכה באופן סלקטיבי קליפ של דבריו מהסנאט במהלך משפט ההדחה של הנשיא טראמפ.

הוא גם הגן על הנשיא וטען כי גם אם הנשיא ביצע מהלכים הנראים כלא חוקיים אך בוצעו לטובת הציבור, אין בכך צידוק כדי להדיח אותו. דרשוביץ היה חבר בצוות ההגנה של הנשיא טראמפ.

בראיון ל"פוקס ניוז" טען דרשוביץ כי "CNN הפיצה ים של שקרים", כדבריו, בכך ששידרה רק חלק מציטוטיו בנאום בסנאט.

לטענתו מדובר היה "בהוראה מהדרגים הגבוהים ביותר להפליל אותו" לאחר שטען כי גם הוראות בלתי חוקיות שהעניק הנשיא אינן מצדיקות את הדחתו אם הנשיא סבר שמדובר בהוראה לטובת הציבור.

"מה שרשת CNN עשו כאן, וכואב לי להגיד את זה כי יש לי חברים שם, זה שהם פשוט רכו את הקלטת", אמר דרשוביץ למנחה שון האניטי.

דרשוביץ אמר כי הוא מתכנן לתרום כל סכום שיקבל "לצדקה ולמטרות טובות", והדגיש כי "אני לא עושה זאת למען עצמי. אני עושה זאת כדי שהם יתנו דין וחשבון. הם קיבלו החלטה מכוונת, שאנחנו מאמינים שהגיעה מהמקומות הגבוהים ביותר, לערוך בכוונה את הקלטת בכדי לגרום לה להיראות כאילו אמרתי משהו מטורף - שנשיא יכול לעשות הכל, שהוא יכול לבצע פשעים. כמובן שמעולם לא אמרתי את זה, ואני לא מאמין בכך. ביליתי שעה מול הסנאט יומיים קודם לכן ואמרתי שאם הנשיא מבצע פשע הוא יכול להיות מואשם ומודח. זו היתה התזה השלמה של המצגת שלי", אמר דרשוביץ.

הוא הוסיף כי "רשת CNN ידעה את זה והם ערכו את את כדי לגרום לי לומר בדיוק ההפך. תתביישו. הם יצטרכו לשלם, וכמה ארגוני צדקה טובים ייהנו מהמאמץ הזדוני המכוון של CNN להשמיד את האמינות שלי כחוקר חוקתי".