הושלם פינוי פתקי התפילה מאבני הכותל המערבי

כך נראה פינוי פתקי התפילה מאבני הכותל המערבי ערב ראש השנה תשפ"א.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ז באלול תש"פ

הושלם פינוי פתקי התפילה מאבני הכותל המערבי-ערוץ 7
חיטוי האבנים
צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

לקראת ראש השנה תשפ"א פונו הבוקר (רביעי) פתקי התפילה שהוטמנו על ידי רבים שפקדו את הכותל המערבי בחודשי הקיץ האחרונים והטמינו את תפילותיהם בין נדבכי הכותל, או שנשלחו מהעולם באמצעים שונים.

הפתקים פונו באמצעות שימוש בכפפות ובכלי עץ חד פעמיים על ידי אנשי הקרן למורשת הכותל המערבי ונאספו בשקים אשר ייקברו יחד עם ספרי הקודש המועברים לגניזה בהר הזיתים בירושלים.

מדי שנה מוטמנים למעלה מ-40,000 פתקים הנשלחים דיגיטלית דרך אתר הכותל ומאז פרוץ מגיפת הקורונה בישראל ועד היום נשלחו לבד כ-15,000 פתקי תפילה מעשרות מדינות ברחבי העולם, כ-20% יותר דאשתקד בתקופה זו.

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ', ליווה את הליך הפינוי וחיטוי אבני הכותל באופן אישי, נשא תפילה לרגל השנה הבאה עלינו לטובה ואמר: "אנו ניצבים היום ערב ראש השנה החדשה ומתפללים לבורא עולם בברכת "תִּכְלֶה שָׁנָה וְקִלְלותֶיהָ; תָּחֵל שָׁנָה וּבִרְכותֶיהָ", בימים האלה אנו מוצאים הרבה כוח ונחמה בכותל המערבי.

''כשמולנו אבני קודש ששרדו תקופות קשות ונטעו בנו את האמונה כי יבואו ימים טובים. בתפילה כי יסיר מעלינו את רוע הגזירה ונזכה לעלות לרגל בשמחה, ברוב עם, ולחדש ימינו כקדם", הוסיף הרב.טוען....

צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי