3.5 שנות מאסר לקטין שהיה מעורב בפיגוע בדומא

בית המשפט קיזז מעונשו של א' את 32 החודשים בהם ישב במעצר. הוא יחזור לכלא לעשרה חודשים. עורכי דינו יעתרו לעליון.

עדו בן פורת , כ"ז באלול תש"פ

בית משפחת דוואבשה בכפר דומא
בית משפחת דוואבשה בכפר דומא
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד גזר בצהריים (רביעי) שלוש וחצי שנות מאסר בפועל על א' בן ה-22 שהודה במעורבות בפיגוע בדומא בשנת 2015, בו נרצחו בני הזוג סעד וריהאם דוואבשה ובנם הפעוט עלי.

בית המשפט קיזז מעונשו את 32 החודשים בהם ישב במעצר. הוא יחזור לכלא לעשרה חודשים.

עורכי דינו עדי קידר וציון אמיר מתכוונים לערער לבית המשפט העליון. עו"ד קידר מסר "בגזר הדין דוחים השופטים באופן מוחלט את טענות המדינה גם לגבי העונש. אולם, למרבה הצער גזר הדין מושפע כולו ממידע חסוי של השב"כ, מדובר בהחלטה שלא תעמוד.

''השופטים רצו להטיל עונש של עבודות שרות ורק בגלל מידע חסוי שלא ניתן להתגונן בפניו, החליטו שהקטין לא ראוי להקלה עונשית''.

קידר הוסיף ''זוהי החלטה תקדימית שלא מאפשרת בהליך של טיעונים לעונש להתמודד עם מידע חסוי, ורק מלמדת על כך ששרות הביטחון הכללי מעורב בהליכי חקירה, הליכי שפיטה, הליכי גזר דין והליכי ריצוי העונש, והדבר הזה אינו יכול לעמוד ויש לבטל אותו".

נזכיר כי הצעיר הורשע במסגרת עסקת טיעון בקשירת קשר לביצוע פשע ובמספר עבירות תג מחיר נוספות, וזאת לאחר שבית המשפט קבע כי הוא עונה בחקירות בשב"כ ופסל את ההודאות שמסר בחקירות. פסילת ההודאות הביאה לכך שהפרקליטות נאלצה לסגת ממרבית האישומים כנגדו ולהגיע עם הקטין להסדר טיעון.

ביום שני האחרון גזרו שופטי המחוזי עונש של שלושה מאסרי עולם על עמירם בן אוליאל שהורשע ברצח שלושה מבני משפחת דוואבשה בכפר דומא.

גזר הדין ניתן לאחר שלאחרונה החליט בית המשפט לדחות את הבקשה שהגישו סנגורי בן אוליאל לביטול הרשעתו בעקבות ראיה חדשה בתיק. כעת נערכים בני משפחתו ומקורביו לערער על ההרשעה לבית המשפט העליון.