יאיר לוי משיק שני סינגלים מרגשים לחג

אחרי ששירו "רפא נא" הפך לתופעה תרבותית עולמית וזכה להצלחה גדולה בעולם, משיק האמן יאיר לוי שני סינגלים לרגל תקופת החגים

תגיות: יאיר לוי
קוביס , כ"ז באלול תש"פ

עננו - בן אדם
עננו - בן אדם
עטיפת הסינגלים

אחרי ששירו "רפא נא" הפך לתופעה תרבותית עולמית וזכה להצלחה גדולה בעולם, משיק האמן יאיר לוי שני סינגלים לרגל תקופת החגים: "בן אדם מה לך נרדם" – דואט תפילה עם אסף גורן ושי סול. ו"עננו" – דואט עם שי סול

"בן אדם מה לך נרדם" / יאיר לוי עם אסף גורן ושי סול

כשאסף גורן (זוכה "האח הגדול" ו" נינג'ה ישראל") הקשיב ל"רפא נא", הוא מיד הרים טלפון ליאיר וביקש ממנו להקליט יחד שיר תפילה שיהיה הכי בסגנון 2020. השניים נפגשו והתוצאה הגיעה בדמות פיוט הסליחות האייקוני שזוכה לגרסה מיוחדת ומעובדת.

השניים מספרים כי היה חשוב להם לחבר בין העולמות השונים של שניהם, ולהעניק פרשנות עכשווית לאחד משירי התפילה של כל הזמנים במטרה שכל מי שישמע את השיר ירגיש את¸ החיבור אליו מהמקום האישי שלו. הם מספרים כי הסגנונות המוזיקליים שלהם אומנם שונים זה משל זה, אך המטרה שלהם היא לחבר בין העולמות השונים ובכך לייצר קירוב לבבות. אל השניים מצטרפת הזמרת שי סול ("הכוכב הבא") ואת השיר מלווה קליפ בהשקעה של עשרות אלפי שקלים שצולם במיוחד על רקע העיר העתיקה בירושלים.

"עננו" /יאיר לוי ושי סול

לאחר ההצלחה המשותפת של "רפא נא", מגיע שיתוף הפעולה השני של יאיר לוי ושי סול. גם הפעם, מדובר בפיוט תפילה יפהפה ועוצמתי שלקוח מתוך הסליחות וזוכה לעיבוד שמאפיין את השניים.

יאיר ושי סול מספרים כי המילה "עננו" מקבלת השנה משמעות נשגבת לאור הקורונה:

"כל אחד יכול להתחבר לפיוט הזה מנקודת מבטו האישית מחד והקולקטיבית מאידך. הקורונה הוכיחה שלכולנו יש גורל משותף ושכולנו זועקים למענה. וכך למעשה בחרנו ב-עננו"