זו הסיבה שישראל תיכנס לסגר בחגי תשרי

דו"ח שמפרסם מרכז הידע הלאומי מעלה שבאחרונה ניכרים אחוזי הדבקה גבוהים בכלל האוכלוסיות והמגזרים ועל כן אין מנוס מהגבלות משמעותיות

ערוץ 7 , כ"ז באלול תש"פ

סגר לילי בבני ברק
סגר לילי בבני ברק
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מרכז המידע והידע הלאומי מפרסם נתונים על השיקולים שהנחו את מערכת הבריאות להמליץ על סגר בחגי תשרי ובמרכזם עלייה משמעותית בתחלואה במגזר הכללי.

"בשבועות האחרונים ניכרת עלייה בתחלואה הארצית המתבטאת באחוז בדיקות חיוביות גבוה לצד עלייה משמעותית בכמות הבדיקות. מניתוח נתוני התחלואה עולה כי לצד רמות התחלואה הגבוהות המוכרות עד כה בשני מגרים - ערבי וחרדי - בשבועות האחרונים קיימת עלייה ניכרת בתחלואה במגזר הכללי", נכתב בדו"ח שפורסם אחר הצהריים (רביעי).

במסמך נקבע כי "עלייה זו באה לידי ביטוי הן באחוז החיוביים והן במספר המאומתים החדשים. גם בחינת ההתפשטות הגיאורפית של התחלואה, מעלה בבירור כי מגמת התחלואה במגזר הכללי נמצאת בעלייה. כך, מספר הערים בעלות תחלואה גבוהה הולך וגדל וכן חלה החרפה בנתוני התחלואה בכל עיר".

במרכז המידע הלאומי מצביעים על תחלואת בני הנוער כאחד האתגרים המרכזיים. "החל מפתיחת שנת הלימודים חלה עלייה משמעותית בתחלואה בקרב גילאי הנוער (10-19) אשר נובעת ככל הנראה מפתיחת מערכת החינוך. היותה של קבוצת גילאים זו מאופיינת בתחלואה שקטה, מגבירה את יכולתה להיות מנוע מרכזי לעלייה בתחלואה הכללית, תוך שמאפייניה מקשים על בלימת יכולת זו".

"בשורה התחתונה, עליית התחלואה בארץ בתקופה האחרונה אינה ממוקדת רק במגזרים הערבי והחרדי אלא בכלל האוכלוסייה ועל מנת להקטינה יש צורך להטיל מגבלות והנחיות אשר יחולו על כלל המגזרים בארץ", לשון הדו"ח.

מוקדם יותר החליטה ממשלה לקבל את המלצת משרד הבריאות וממונה הקורונה הלאומי פרופ׳ רוני גמזו, לסגור את כל מערכת החינוך כבר ממחר (חמישי), נוכח העלייה המשמעותית בהדבקה.

ההחלטה התקבלה במשאל טלפוני ומלבד החינוך המיוחד ייסגרו כל בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום.

אתמול אובחנו בישראל 5,523 נדבקים חדשים, ומספר החולים במצב קשה עומד על 535, מהם 138 מונשמים.

בישראל ישנם 42,862 חולי קורונה פעילים, ומספר הנפטרים מקורונה עלה ל-1,147. עד היום החלימו 122,785 חולי קורונה.

אתמול פרסם משרד הבריאות הנחיות מעודכנות לקראת הסגר שיוטל על אזרחי ישראל ביום שישי הקרוב בשעה 14:00, ויימשך שלושה שבועות. ההנחיות עוסקות בהגבלות התנועה, פעילות העסקים והמסחר, ומתווה התפילות בראש השנה וביום הכיפורים.

בין היתר, נוכל לצאת מהבית לצורך טיפול רפואי או סוציאלי, להשתתפות בהפגנה וכן לפארקים וגני השעשועים. הורים גרושים יוכלו להעביר את הילד מאחד לשני, יותרו פעילויות ספורט מקצועי. בתי מלון והצימרים ייסגרו, וכך גם חדרי הכושר, המסעדות והברים.

הנחיות הגבלת תנועה ותפילות בחגים

הנחיות הגבלת תנועה ותפילות בחגים

הנחיות הגבלת תנועה ותפילות בחגים