חגית משה: זה הזמן לחזור הביתה

סגנית ראש עיריית ירושלים חגית משה קוראת לאחד את כל הכוחות בציונות הדתית משום שלדעתה פילוג יחסל את הכוח הדתי לאומי בכנסת.

חגית משה , כ"ז באלול תש"פ

חגית משה
חגית משה
צילום: ארנון בוסאני

השבוע הכריז ראש מפלגת ימינה חבר הכנסת נפתלי בנט כי "ימינה לא תהיה מפלגה מגזרית, יהיו אנשים בתוך ימינה שידאגו למגזר אבל המפלגה תהיה כלל ישראלית".

אני מעריכה את האומץ והישרות של חבר הכנסת נפתלי בנט על דבריו בעניין אופייה ודרכה של מפלגת ימינה בבחירות הבאות. כך מצופה ממנהיג מפלגה להיות ישר דרך.

אנו צריכים לזכור שמפלגה ציונית דתית בכנסת הבאה זה דבר לא מובן מאליו כלל וכלל, זאת לאחר הצהרתו של ח"כ של בנט שימינה לא תהיה מפלגה מגזרית.

אם אנו רוצים מפלגה ציונית דתית אשר תוביל סדר יום של ערכים ציונים דתיים ומוסריי,ם עלינו לשים את הדם הרע מאחור ועל כל מנהיגי וקברניטי הציונות הדתית להתאחד. מחלוקות תמיד היו אך בעבר ראשי המפלגה ידעו לשלב כוחות ולהתעלות מעל עצמם.

חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', אופיר סופר והרב רפי פרץ וכן מנהיגי הציונות הדתית - האחריות לעתידה של מפלגה ציונית דתית הינה בידיכם.

אני קוראת לכל מי שהציונות הדתית חשובה ויקרה לליבו לפעול בכל דרך להשגת אחדות יקרה זו. בחירות נוספות הינם רק עניין של זמן ועלינו להגיע מוכנים ומאוחדים.

זה הזמן למעשים של איחוד ולא רק לדבר על כך שתהיה מפלגה ציונית דתית שתתמודד בבחירות הבאות.

מילים יפות וחשובות ששמענו השבוע מחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' על ריצה כמפלגה ציונית דתית בכנסת הבאה הן התחלה טובה אך זה כלל לא מספיק.

דרושים תעצומות נפש וגבורה כדי לשים את המחלוקות בצד, להגיע להסכמות ולצאת בבשורה על אחדות המחנה. אין לנו פריבילגיה להמשיך איש איש במחנהו. דרך זו תוביל לסופה של המפלגה הציונית דתית ולדעיכתם של ערכים ומפעלים מפוארים אשר חשובים למדינת ישראל ולציונות הדתית.

חגית משה היא סגנית ראש עיריית ירושלים וחברת הבית היהודי