"שדרעי ימליץ לבלארוס לפתוח גבולות"

מאות נשים וילדים מפגינים סמוך לביתו של יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי בדרישה שיפעל לאפשר לחסידי ברסלב להגיע לאומן.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז באלול תש"פ

מאות נשים וילדים שבעליהן תקועים בבלארוס בדרך לאומן הגיעו אחר הצהריים להפגין מול ביתו של שר הפנים אריה דרעי על מנת שיפעל לאפשר להם להגיע לחגוג את ראש השנה באומן.

"הבעלים שלנו והילדים שלנו תקועים כרגע בגבול בין אוקראינה לבלארוס ולא רק שם, יש גברים שתקועים בטורקיה ולא נותנים להם להמריא לאוקראינה, יש גברים בגבול עם רומניה יש גברים בעשרות שדות תעופה בעולם והם ביקשו בסך הכל להגיע לאומן להתפלל", סיפרה יעל שבעלה נמצא בגבול בלארוס.

לדבריה, "ישראלים שרצו לצאת ליוון קיבלו את זה, לסיני קיבלו את זה. אבל כאן אפליה. אמרו שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית שיש לנו חופש דת. אולי יש חופש דת נגד הדת, אבל למי שרוצה לקיים את הדת אין כאן חופש".

"אנחנו בקשר איתם ןהם נמצאים בתת תנאים. בבלארוס יש אנשים רעבים וצמאים, בטורקיה הם סובלים מאנטישמיות נוראה, בגבולות עם אוקראינה אנשים חוטפים מכות, אנטישמיות שמזכירה לנו את מלחמת העולם השניה. זה מה שקורה לנו", הוסיפה יעל.

"השר אריה דרעי יעץ לראש הממשלה לסגור את הגבולות, אנחנו מבקשים ממנו לפתוח אותם. ממשלת אוקראינה רוצה להכניס ישראלים, ממשלת בלארוס מרחמת על הילדים, אבל איפה מדינת ישראל? אם היינו פליטים ערבים, אם היינו סודנים, מזמן הייתם פותחים. אנחנו מבקשים שתפתחו גם ליהודים כמוכם", סיכמה.טוען....