5,494 חולים חדשים, 11 נפטרו מקורונה

מספרי הנדבקים בנגיף ממשיכים לזנק באופן מדאיג. מספר החולים במצב קשה עומד על 549 ומספר החולים הפעילים - יותר מ-46 אלף.

ערוץ 7 , כ"ז באלול תש"פ | עודכן: 23:37

נגיף הקורונה
נגיף הקורונה
צילום: איסטוק

משרד הבריאות מעדכן כי אתמול (שלישי) אותרו בישראל 5,510 חולים מאומתים והתקבלו תוצאות של 57,697 בדיקות.

מספר החולים הפעילים עומד על 46,081, מתוכם 549 במצב קשה ו-140 מונשמים.

1,165 חולים נפטרו מאז פרוץ מגיפת הקורונה.

מוקדם יותר פרסם מרכז המידע והידע הלאומי נתונים על השיקולים שהנחו את מערכת הבריאות להמליץ על סגר בחגי תשרי ובמרכזם עלייה משמעותית בתחלואה במגזר הכללי.

"בשבועות האחרונים ניכרת עלייה בתחלואה הארצית המתבטאת באחוז בדיקות חיוביות גבוה לצד עלייה משמעותית בכמות הבדיקות. מניתוח נתוני התחלואה עולה כי לצד רמות התחלואה הגבוהות המוכרות עד כה בשני מגרים - ערבי וחרדי - בשבועות האחרונים קיימת עלייה ניכרת בתחלואה במגזר הכללי", נכתב בדו"ח.

במסמך נקבע כי "עלייה זו באה לידי ביטוי הן באחוז החיוביים והן במספר המאומתים החדשים. גם בחינת ההתפשטות הגיאורפית של התחלואה, מעלה בבירור כי מגמת התחלואה במגזר הכללי נמצאת בעלייה. כך, מספר הערים בעלות תחלואה גבוהה הולך וגדל וכן חלה החרפה בנתוני התחלואה בכל עיר".

במרכז המידע הלאומי מצביעים על תחלואת בני הנוער כאחד האתגרים המרכזיים. "החל מפתיחת שנת הלימודים חלה עלייה משמעותית בתחלואה בקרב גילאי הנוער (10-19) אשר נובעת ככל הנראה מפתיחת מערכת החינוך. היותה של קבוצת גילאים זו מאופיינת בתחלואה שקטה, מגבירה את יכולתה להיות מנוע מרכזי לעלייה בתחלואה הכללית, תוך שמאפייניה מקשים על בלימת יכולת זו".

"בשורה התחתונה, עליית התחלואה בארץ בתקופה האחרונה אינה ממוקדת רק במגזרים הערבי והחרדי אלא בכלל האוכלוסייה ועל מנת להקטינה יש צורך להטיל מגבלות והנחיות אשר יחולו על כלל המגזרים בארץ", לשון הדו"ח.