טראמפ ליהודים: אוהב את המדינה שלכם

נשיא ארצות הברית שוחח עם מנהיגי קהילות יהודיות לקראת ראש השנה, "אם לא ננצח בנובמבר ישראל תהיה בצרה גדולה".

עדו בן פורת , כ"ח באלול תש"פ

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: Official White House Photo by Tia Dufour

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוחח אמש (רביעי) בטלפון עם מנהיגי יהדות ארצות הברית לרגל ראש השנה והפציר בהם להצביע עבורו בבחירות לנשיאות שיתקיימו בעוד כחודש וחצי.

טראמפ התייחס בשיחה להסכם השלום שנחתם השבוע בין ישראל לאיחוד האמירויות הערביות ולבחריין, "אנחנו מאוד מעריכים אתכם, ואנחנו אוהבים את המדינה שלכם", אמר הנשיא. "אנחנו במזרח התיכון בגלל ישראל".

"זו באמת תקופה חשובה מאוד עבור מדינת ישראל וביטחונה, ואנחנו נעשה עבודה נהדרת", אמר טראמפ והזהיר מניצחונו של ג'ו ביידן בבחירות לנשיאות. ''מה שתעשו ב-3 בנובמבר יהיה חשוב מאוד, כי אם לא ננצח, ישראל תהיה בצרה גדולה. אם הצד השני ייכנס, אני חושב שזה יהיה סיפור אחר לגמרי. אני חושב שהם ינהגו בדיוק ההפך".

טראמפ התייחס גם לעזיבת הסכם הגרעין, וטען שקודמו בתפקיד – ברק אובמה, השפיל את ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני זוכר שביבי ניגש והתחנן בפניו, התחנן אליו עד כדי השפלה 'אל תעשו את העסקה עם איראן'. אובמה עשה את זה. יצאתי מזה, אבל הוא עשה את זה"

טראמפ הביע תמיהה על כך שהקהילה היהודית בארצות הברית מצביעה ברובה למפלגה הדמוקרטית. "מה שמדהים אותי באמת, ואני חייב להגיד לכם כי ראיתי סקר שבבחירות האחרונות קיבלתי 25% מקולות היהודים ואמרתי שיש לי חתן יהודי ובת יהודיה, יש לי נכדים יפים שהם יהודים. יש לי את כל ההישגים המדהימים האלה. אני נדהם מזה שזה כמעט אוטומטי שיהודים מצביעים לדמוקרטים".