כנרת בראשי
כנרת בראשי צילום: פלאש 90

שופטי בג"ץ, ניל הנדל, ענת ברון ודוד מינץ דחו על הסף את עתירתה של עו"ד כנרת בראשי נגד היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, בה דרשה בראשי למנוע מהיועמ"ש כל מעורבות בבחירת פרקליט המדינה הבא.

לפסק הדין המלא לחצו כאן

העתירה נסמכת על החלטת נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט (בדימוס) דוד רוזן (להלן: הנציב), אשר החליט כי נפל פגם בהימנעות הפרקליטות לתת מענה בכתב לבקשת מנדלבליט לסגירת תיק החקירה נגדו במשטרה בעילה של היעדר אשמה.

העתירה גם כללה קטעי תמלולים של שיחות בהן היה מעורב מנדלבליט, המעלים לכאורה חשד למעשים פליליים שביצע במסגרת חקירת פרשת הרפז.

בפסק הדין קיבלו השופטים את בקשת היועמ"ש לדחות את העתירה על הסף, וציינו כי היא "עתירה כוללנית אשר אינה מציגה ולו תשתית עובדתית ומשפטית מינימלית לביסוס הטענות המועלות בה".

על תמלולי השיחות שצורפו לעתירה כתב השופט מינץ, "מדובר בקטעי-קטעים של שיחות אשר רב הנסתר על הגלוי בהן. כך, מתוך עיון בעתירה לא ברור כמה שיחות התקיימו; מה אורכן של השיחות; מה תוכנן של השיחות; מה משקלם של אותם חלקים אשר צוטטו בעתירה מתוך כל השיחות שהתקיימו; הדבק הדברים והקשרם הכולל".

לדבריו, "על פני הדברים ככל שאכן מדובר בתמלילים החוסים תחת צו איסור פרסום יש בסיס לטענת המשיב (היועמ"ש) כי קיים פסול בשימוש שעשתה העותרת בתמלילים אלו. קשה גם להלום הגשת בקשה לאישור הפרסום לאחר הגשת העתירה, בה בשעה שהעותרת כלל לא ציינה בעתירתה את דבר קיומו של צו איסור הפרסום בנושא, דבר שבית משפט זה כבר נתן עליו את דעתו בעניין קרא, כאמור. זאת גם בהניח שחלקים מהתמלילים אינם חוסים תחת צו איסור הפרסום".