הרחפן שנתפס
הרחפן שנתפס צילום: דוברות המשטרה

שוטרי משטרת ישראל עצרו לאחרונה שלושה מחבלים המשתייכים לג'יהאד איסלאמי בחשד שניסו להבריח טלפונים לאסירים ביטחוניים הכלואים בבית הסוהר גלבוע תוך שימוש ברחפן.

השלושה, שוהים בלתי חוקיים, נעצרו בסמוך לבית הכלא ברכב בעל לוחות זיהוי מזויפות לאחר שחקירה סמויה הצביעה על כך שהם עתידים לנסות לבצע את ההברחה.

בעקבות מעצרם שוטרי משטרת ישראל איתרו בשטח בקרבת בית הסוהר, רחפן ששופר לנשיאה של מטען בשעות הלילה לתוך שטח בית הכלא תוך תיאום ההברחה מול אסירים הכלואים בכלא באמצעות שפת איתותים שסוכמה מראש.

מהחקירה של חוקרי היחידה המרכזית במחוז צפון עלה כי שלושת הנאשמים תיכננו לתלות באמצעות חבלים מהרחפן פלאפונים, שעונים חכמים המאפשרים התקשרות, סמים ומסורית שעל פי החשד נועדה על מנת לנתק את החבלים וככל הנראה אף לשמש מאוחר יותר לניסור ובריחה.

בסיוע יחידת דרור של השב"ס עצרו השוטרים גם שני אסירים ביטחונים המרצים עונשי מאסר ממושכים שהחזיקו ברשותם טלפון נייד שבאמצעותו יצרו קשר עם שלושת החשודים האחרים.

בסיום החקירה הגישה פרקליטות מחוז צפון כתב אישום ובקשה למעשצר עד תום ההליכים נגד החמישה בגין שורה של עבירות ובהן: ניסיון הכנסת ציוד קצה במטרה לפגוע בביטחון המדינה ולסיע לארגון טרור.