יהודה ולד
יהודה ולד צילום: הלל מאיר

מספר מוזמנים מצומצם מילא את בית המדרש החדש, שילוב מעניין של רבנים ואנשים דתיים עם ראשים ללא כיפה ותושבים שאינם שומרים תורה ומצוות.

כולם התכנסו לרגל טקס חנוכת מבנה הישיבה החדש בישוב שומריה שבדרום.

סיגל מורן ראשת המועצה לשעבר וניר זמיר ראש המועצה הנוכחי אנשי ההתיישבות החילונית, יחד עם הרב גבי קדוש רב המועצה והרב ראובן נתנאל ראש ישיבת שומריה הרעיפו אהבה ומילים מפרגנות זה על זה, על החיים המשותפים יחד של אנשי הקיבוצים החילונים עם מגורשי גוש קטיף שהגיעו להתיישב יחד עמם באותו חבל ארץ, על הכלה וסובלנות, על למידה הדדית ואמונה גדולה.

והמילים הגבוהות נפגשו עם המציאות בבקבוק יין שעמד שם על השולחן. קברנה סוביניון אומרת התווית שבגב הבקבוק הוא "ערוב של זני ענבים שנבצרו בכרם של קיבוץ שומריה בנגב הצפוני בניהולו של אלחנן ויינשטיין וענבים שנבצרו בקדמת צבי שברמת הגולן בטיפולו של הכורם רפי מינוי".

ככה במספר מילים עלומות על בקבוק יין שבישיבת שומריה מספרים את סיפורה של הציונות, ויינשטיין יליד אלון מורה נשוי לבת של המגורשים, שם באדמת שומריה עם הקיבוצניקים החילונים הקימו כרם לתפארת, יחד עם כרמים בישוב קדמת צבי שברמת הגולן, בקבוק יין שמחבר את אדמת ארץ ישראל ואת אנשיה הנפלאים.

"היין הטעים בעולם"
צילום: יהודה ולד

והחיבור הזה מצא עצמו על שולחן הישיבה בשומריה עמו שמחים תושבי המועצה כולם. והיין הזה הוא התזכורת הטובה ביותר בתחילת השנה למהות חיינו פה בארצנו, לעיתים אנו נשאבים לחפש את המומים שבמציאות ובמדינה, כמו שאמר הרב קוק שאהבתינו הגדולה לאומה אסור שתסמא עיננו לראות ולפעול לתיקון הפגמים והדברים הדורשים תיקון.

במשך שנה שלימה אנו נאבקים ונלחמים כדי שהמציאות תהיה מתוקנת יותר, שנתקדם קדימה בתהליך הגאולה ולא נצעד אחורה, שנוסיף עוד היאחזות בארצנו ועוד נקודה של התיישבות, שנחזק עוד את הזהות היהודית של המדינה, בלי להתבייש ובלי להתנצל מול מי שמנסים לקעקע את מורשת עם ישראל ולהפוך את המדינה לכלל אזרחיה.

אנו פועלים ללא מנוחה לתקן את מערכת המשפט המעוותת שפוגעת בדמוקרטיה מול ניסיונות של ההאליטה השמאלנית לכפות דעותיה על עם ישראל, נאבקים לצדק חברתי וחברה רגישה ומחוברת יותר נגד ניסיונות לפלג ולחרחר ריב ומדון.

ואחרי הכל צריך לזכור את אהבתינו הגדולה, את הנס האלוקי הגדול הזה שיש לנו מדינה, ואנו זוכים לצבא חזק ומערכות שלטון, ושאנחנו רבים עם אחים, בתוך המשפחה. ואסור לנו לשכוח לחבק ולאהוב. שמהיחד הזה -משם הכל מתחיל.

וכוס היין הזו, שם בישיבה בשומריה הכילה בתוכה את תמצית החיבור הציוני והיהודי שלנו בארץ הזו, נקודת האמת שממנה מתחיל הכל, אהבה גדולה לאדמת הארץ, למסורת ישראל ובני עמנו כולם, עם כיפה על הראש ועם כיפת השמיים, ונשאר רק להתפלל ולקוות שטעם היין הזה יישאר איתנו כל השנה כולה.

יהודה ולד הוא מנכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו