יהודה ולד
יהודה ולד צילום: אליהו ינאי

ערב ראש השנה החדשה, שלח מנכ״ל האיחוד הלאומי יהודה ולד לחברי המפלגה, מכתב המסכם את השנה הפוליטית הסוערת.

במכתב סקר ולד את העשייה במהלך השנה האחרונה, ומציין שלמרות שלושת מערכות הבחירות שליוו את המפלגה והעיסוק הרב לכאורה בפוליטיקה – הובילה המפלגה עשייה ברוכה בשטח במגוון תחומים.

בתחילת המכתב התייחס ולד לעתיד הפוליטי והריצה המשותפת עם הימין החדש. לדבריו "המשימה שלנו בשנה הבאה היא להמשיך ולהוביל את הציונות הדתית וערכיה בכנסת ישראל".

ולד הדגיש כי "כמפלגה המייצגת את הציונות הדתית לא נטמע ולא נאבד זהות, נמשיך לשמור על העצמאות שלנו יחד עם העשייה המשותפת הברוכה עם חברינו בימינה. בימים הללו נמשיך ונפעל לחבר אלינו אלינו כוחות חדשים המייצגים את גווני הציונות הדתית. נמשיך לאחד את כל הכוחות בבית הדתי - הלאומי שמתחבר מחדש. לא בהודעות לעיתונות והצהרות אלא בעשייה וחיבור אמיתי לשטח ולצרכיו. אנחנו לא מתביישים ולא מתנצלים בתורה שלנו, בארץ שלנו ובעם שלנו".

במכתבו ציין ולד את הפרוייקטים החברתיים הרבים אותם יזמה המפלגה בשנה האחרונה כגון ערבות המונים – מיזם החסד בימי הקורונה שאיגד תחתיו את ארגוני הציונות הדתית והפעיל אלפי מתנדבים וחלוקת מאות סלי מזון למשפחות נזקקקות, מבצע אמץ נופל ביום הזיכרון בו עשרות אלפי ישראלים אימצו נופלים במערכות ישראל ופעולות האיבה עקב האיסור לעלות השנה לקברי הנופלים, חלוקת דגלי ישראל ביום העצמאות בשיתוף עם הגרעינים התורניים ותנועות הנוער בעשרות ערים ברחבי בארץ, הובלת היוזמות המקומיות לריקודי הדגלים במעל חמישים ערים ברחבי הארץ ביום ירושלים ועוד מיזמים רבים נוספים.

בנוסף ולד עדכן על הקמת מטה צעירי המפלגה שהפך לאחד ממטות הצעירים הפוליטיים התוססים במדינה עם מאות פעילים ויוזמות מיוחדות שהובילו השנה. בין היוזמות - בני נוער שמאמצים ניצולי שואה ושומרים איתם על קשר בתקופת הקורונה מיזם זה בשיתוף פעולה עם עיריית ירושלים, ימי עיון והכשרה להנהגה צעירה של הציונות הדתית שנערכו השנה במגוון נושאים ובהשתתפות עשרות בני נוער שקיבלו הרצאות של טובי המרצים בנושאים שעל הפרק.

גם בנושאים הציבוריים הבוערים הובילה המפלגה מספר קמפיינים חשובים כדוגמת המערכה בעד החלת הריבונות ונגד תוכנית טראמפ להקמת מדינה פלסטינית, הקמפיין בנוגע לסדרה ׳היהודים באים׳ שפגעה ברבים משומרי המסורת ישראל והסרת תכניה ממשרד החינוך, הקמת קו פניות ציבור לסיוע בקבלת הזכאות בימי הקורונה במטרה להקל על הבירוקרטיה בדגש על הציבור החרדי ועוד קמפיינים רבים נוספים.

בנוסף קיימו במפלגה בחודשים האחרונים את מסע הציונות הדתית בעשרות ערים ויישובים בהם נפגשו חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ, אופיר סופר ומנכ"ל המפלגה יהודה ולד עם הנציגים המונציפאליים, מנהלי המוסדות ואנשי הציונות הדתית במטרה לחבר מחדש את השטח אל המפלגה, ולאחד את הציבור סביב מפלגה ציונית דתית אחת.

ולד הזכיר את ההישגים הרבים של אנשי המפלגה בכנסת תחום הפרלמנטרי, תוך קידום נושאים רבים והשגת תקציבים משמעותיים לציונות הדתית, ומענה למאות פניות ציבור וטיפול יעיל וזריז בהם.

את המכתב סיים ולד בכמה מילים אישיות: "העיסוק בפוליטיקה ובמיוחד בשנה עם שלוש מערכות בחירות יכול לגרור את העוסק בה לקטנוניות, לוויתור על ערכים, להתנהלות לא מוסרית, למלחמות רפש ובוץ. זכינו במפלגה לא להיגרר למטה, לעסוק בעיקר בלהוסיף טוב, בלהיות נאמנים לציבור שלנו, לערכים שלנו, לתורה ולקב"ה. אני מתפלל יום יום שנמשיך לעסוק בצרכי ציבור -בענווה ואמונה".