ריבלין: זקוקים למתיקות הדבש הישראלי

ערב ראש השנה אירח נשיא המדינה דבוראיות מרחבי הארץ. "נחמה אהבה את הדבש הארצישראלי, הדבש הטוב ביותר", סיפר להן הנשיא.

ערוץ 7 , כ"ח באלול תש"פ

ריבלין: זקוקים למתיקות הדבש הישראלי-ערוץ 7
ריבלין עם הדבוראיות
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

ערב ראש השנה, אירח נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין היום (חמישי) דבוראיות מרחבי הארץ יחד עם נציגי מועצת הדבש.

"הבית הזה מתרגש ושמח לקבל את עובדי אדמת הארץ הזו בכל שנה, והשנה הגעתכן מרחיבת לב ממש," אמר הנשיא לדבוראיות.

עוד הוסיף כי המפגש המסורתי הזה היה אהוב במיוחד על נחמה ז"ל, ואמר: "כבת מושב, נחמה אהבה את הדבש הארצישראלי, הדבש הטוב ביותר! אילו היתה רואה אתכן, חבורת הנשים המופלאה הזאת, כאן בבית הנשיא, היא היתה מתמלאת בגאווה".

הדבוראיות שהגיעו מכל רחבי הארץ, נוגה ראובן, בת 67 מהיישוב מנות, לילי קונצ׳ק, בת 45 מגן יבנה, לירון הלפרין, בת 42 מגבעת עדה, עלמה עובדיה, בת 16 מריחן ומירה בן סימון בת 60 מציפורי סיפרו לנשיא על המסורות המשפחתיות שהן משמרות בעבודתן.

במפגש העלו הדבוראיות את אתגרי העיסוק בחקלאות עבור נשים, לצד הקשיים שאיתם מתמודדים החקלאים במאבק בנגיף הקורונה. ברחבי הארץ ישנם כ-500 דבוראים, מתוכם נשים מעטות, רובן דור שני ושלישי למשפחות דבוראים.

"בימים האלה, של משבר בריאותי וכלכלי שלא פסח על אף בית בישראל – אנחנו זקוקים למתיקות של הדבש הישראלי במיוחד. ארוחות החג השנה ייראו, למרבה הצער, שונה מהרגיל. אבל אם יש משהו שלא ישתנה – זה התפוח בדבש שיעמוד במרכז השולחן," חתם הנשיא ואיחל שנה טובה ומתוקה.

מנכ"ל מועצת הדבש זאב מידן אמר, "דבוראיות יקרות, הפעם החלטנו להקדיש אירוע חשוב זה לכבודכן. אתן, העוסקות בגידול הדבורים בגשם, רוח, סערה ובחום של 40 מעלות עם הסרבל הלבן. כבוד הוא לנו להרים כוסית לשנה חדשה במקום יפה ומיוחד זה ולברך על הדבש ועל העוקץ. נברך על שנה גשומה מאוד, שניה ברציפות, שהביאה ליבולים יפים ברוב חלקי הארץ. נקווה לעוד שנים כאלו. שתהיה לכולנו שנה טובה!"