"עבדתי עם הכלבה הזו כמה שנים"

עובדים בספרייה הלאומית גילו את האמת על חברתן לעבודה. "באופן הפגנתי סירבה לדבר בעברית".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ח באלול תש"פ

"עבדתי עם הכלבה הזו כמה שנים"-ערוץ 7
יאסמין ג׳אבר, עם שניים ממפעיליה באיראן וחיזבאללה
צילום: דוברות שב"כ

יאסמין ג'אבר, תושבת העיר העתיקה בירושלים ועובדת בספריה הלאומית באוניברסיטה העברית, נעצרה על ידי השב"כ לאחר שגוייסה ע"י איראן לביצוע פעילות טרור בישראל.

לאחר פרסום המעצר הבוקר (חמישי) שיתפו כמה מחבריה לעבודה של ג'אבר בשנים האחרונות בתדהמתם לנוכח הפעילות החשאית שלה.

כך למשל מורן טל, שעבדה בעבר בספרייה הלאומית במחלקה לערבית ושיתפה בחשבון הטוויטר שלה איך הרגישה לאחר שנודע לה הדבר. "אני לא יכולה להסביר במילים מה אני מרגישה עכשיו", כתבה. "עבדתי עם הכלבה הזו כמה שנים".

"עקבתי אחריה בעצמי ברשתות החברתיות וראיתי הזדהות טוטלית שלה והתפארות במחבלים", הוסיפה. "ואף דיווחתי על כך לאבטחה בספרייה. אבל כנראה שזה צריך להדרדר עד כדי מעשים כאלה כדי שמישהו יתעורר".

בשיחה עם ערוץ 7 הדגישה טל, "האבטחה בספרייה לא התעלמו בכלל מהנושא. בזמנו הראיתי להם צילומי מסך של יאסמין, ששיתפה תמונות מחבלים עם כיתוב מפרגן והפגינה שמחה על פיגועים. זה היה בתקופת צוק איתן פחות או יותר. הם העבירו את זה לידיעת המחלקה המשפטית של הספרייה שקבעו שזה במסגרת גבולות חופש הביטוי".

לדבריה, ג'אבר הייתה "מגעילה שבאופן הפגנתי סירבה לדבר בעברית. אבל כשהיא דיברה בערבית היו שומעים אותה גם בקומה ה-100 אם היתה כזו. וכשנפלו רקטות על ירושלים בצוק איתן היא לא היתה יורדת איתנו למקלטים".