הגנים הפרטיים: נפתח באופן חד צדדי

ראשי פורום הגנים הפרטיים: "אנחנו נותנים צ'אנס לממשלה ולכנסת לפעול על פי הגיון ולא להעניש את הילדים ואת ההורים".

ערוץ 7 , כ"ח באלול תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

בעקבות דרישת פורום הגנים הפרטיים: ביום רביעי יערך דיון נוסף בוועדת החינוך בשאלה האם לפתוח למחרת את גני הילדים הפרטיים. ועדת החינוך קיצרה את תוקף התקנות מה-8.10 ל-24.9.

קרן אוחנה איוס, חנן דגן ורותי יונה, ראשי פורום הגנים הפרטיים: "אנחנו נותנים צ'אנס לממשלה ולכנסת לפעול על פי הגיון ולא להעניש את הילדים ואת ההורים. אם יתקבלו החלטות מופרכות ולא הגיוניות ביום רביעי, אנחנו נפתח את הגנים באופן חד צדדי.

עו"ד קרן אוחנה איוס אמרה בישיבת ועדת החינוך: "גילאי לידה עד שלוש זקוקים לטיפול ייעודי וייחודי. לא יכול להיות שמצד אחד פיקוד העורף אומר לנו תפתחו, ומצד שני משרד הבריאות אומר לנו תסגרו. מצד אחד אנחנו סקטור עסקי-פרטי, מצד שני מוסד חינוכי. אנחנו צריכים הגדרה מאוד ברורה".

לדבריה, "התחלואה בגילאים לידה עד שלוש היא חצי אחוז. הילדים שלנו בחלקם פעם ראשונה נכנס למסגרת, רק סיימו לנגב את הדמעות, ואנחנו שוב שולחים אותם הביתה, ללא סיבה הגיונית. אל תצחיקו אותי בבדיחות של טאבלטים וזומים. זה לא מדבר לגילאים הללו".

"מה את מציעים במקום? שוק שחור ופרטיזני של מטפלות בבית עם עד 5 ילדים. הילדים שלנו זקוקים למסגרות מקצועיות, וההורים צריכים לצאת לעבודה", הוסיפה.