למרות הסגר: משחקה של מכבי - בארץ

הסגר שיחול החל ממחר בשעה 14:00 לא יפגע במשחקה הראשון של מכבי ת"א מול זלצבורג האוסטרית במסגרת פלייאוף מוקדמות ליגת האלופות

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ח באלול תש"פ

שחקני מכבי. יארחו את האוסטרים למרות הסגר
שחקני מכבי. יארחו את האוסטרים למרות הסגר
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

סגר? בעוד חמישה ימים תארח מכבי ת"א את רד בול זלצבורג האוסטרית במשחק הראשון במסגרת פלייאוף מוקדמות ליגת האלופות, כך הודיעו בארגון הכדורגל האירופי, אופ"א.

המכבים מת"א שהעפילו לפלייאוף אמש עם ניצחון בתוצאה 0:1 על דינמו ברסט הבלארוסית והבטיחו בכך השתתפותם בשלב בתים של אחד משני המפעלים האירופים היוקרתיים, הוגרלו כבר לפני כשבועיים מול האוסטרים הנחשבים לעדיפים בהרבה.

מיד לאחר היוודע זהות העולה לשלב הפלייאוף של מוקדמות ליגת האלופות, כתבה האלופה האוסטרית על זהות היריבה ותאריכי המשחקים בחשבון הטוויטר שלה כשהתייחסה אף לעובדה כי בישראל יוטל החל ממחר סגר למשך שלושה שבועות ואמרה כי ההחלטה על קיום המשחק בישראל יקבע על ידי אופ"א.

בהתאחדות לכדורגל שלחו לאופ"א מכתב רשמי בו ציינו כי על פי החלטות ממשלת ישראל, אין כל מניעה ובעיה לקיים את המשחק כמתוכנן בישראל, במועדו המקורי, כשהממשלה החליטה לכבד את המתווה של אופ"א ולכן אין כל ספק לגבי קיומו של המשחק בישראל.

מאמן זלצבורג, ג'סי מארש האמריקני אמר כי הוא חושש להגיע לישראל לאור העליה בתחלואה, זאת על אף שגם אוסטריה נחשבת למדינה אדומה בכל הקשור לעליה בתחלואה מנגיף הקורונה.

באופ"א מנגד הודיעו לאוסטרים כי עליהם להגיע למשחק בישראל, וכל החלטה אחרת תביא להפסד טכני והרחקה מהמפעל האירופי למשך מספר שנים. האם מכבי תצליח להיכנס בפעם השלישית בתולדותיה לשלב הבתים של ליגת האלופות?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il