גם בקורונה - עולים מצרפת לשומרון

מחזור חדש של עולים מצרפת הגיע לשומרון. ראש המועצה יוסי דגן קיים את הגרלת הקראווילות בזאמצעות זום.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ח באלול תש"פ

דגן בשיחה עם העולים
דגן בשיחה עם העולים
צילום: מוא''ז שומרון

עולים חדשים מצרפת הגיעו השבוע לרבבה שבשומרון, ונכנסו לבידוד של שבועיים.

המועצה האזורית שומרון ערכה את ההגרלה המסורתית לקראווילות עבור משפחות העולים ב'זום', בשל העובדה שהמשפחות שכבר עלו נמצאות בבידוד, כמו גם ראש המועצה יוסי דגן שמחלים בביתו מקורונה.

דגן הדגיש בפני העולים כי הוא יפגוש אותם פנים אל פנים בקרוב, כשכל הצדדים ייצאו מהבידוד.
חלק מהעולים השתתפו בהגרלה עוד בצרפת וצפויים לעלות בימים הקרובים, חלק אחר שכן עלה נמצא כעת בבידוד על פי נהלי משרד הבריאות ובשל כך נעשתה השנה ההגרלה דרך יישומון הזום ולא פיזית בשטח, כפי שהיה במחזורי העלייה הקודמים.

"בלב אני אתכם ומתרגש מאוד מאוד מעלייתכם לשומרון, הקורונה לא עוצרת אותנו מלהחזיק בארץ ישראל ואתם אלו שמחזקים אותה", אמר יוסי דגן לעולים. "זה בוודאי לא מהלך קל, לעזוב משפחה, חברים, קריירה, בתי ספר ולעלות ארצה, כולנו מעריצים אתכם שאתם עוזבים את איפה שנולדתם, את העבודה, המשפחה והפרנסה - ועולים לארץ. נהיה כאן בשבילכם בכל תחום".

פרוייקט הגרלת הקרווילות לעולים חדשים במטרה להקל עליהם את הקליטה נערך זו השנה השישית. ביישובים ברוכין, פדואל ויקיר כבר קלטו מחזורים של עולים מצרפת וכעת מצטרף גם היישוב רבבה לרשימת היישובים המתארכת שקולטים עולים חדשים כמידי שנה, יחד עם המועצה האזורית שומרון, עמותת "קליטת קהילות ישראל" ותנועת ההתיישבות אמנה.

ראש מועצת שומרון דגן סיפר "בשנים האחרונות המועצה האזורית שומרון קלטה למעלה משמונים משפחות, ואנו מחזיקים ב"ה בשיא של 100 אחוזי הצלחה: עד כה שום משפחה לא חזרה לצרפת בניגוד למקומות אחרים".

הקליטה בשנה זו, אומר דגן, נעשית באופן סדיר למרות הנגיף. "כל תושב שמגיע מחוץ לארץ לשומרון מחזק את ההתיישבות מקבע את המורשת שלנו כאן ומקרב את הריבונות".

מנשה וחניש, יו״ר הוועד המקומי של רבבה, אמר "אני נרגש לסיים את השנה שחלפה ולפתוח את זו החדשה בברכת ברוכים הבאים למשפחות העולות מצרפת. הם מצידם עושים ״עליה״ אבל באותה מידה הם מעלים ומרוממים אותנו כקהילה. נברך אותם ואותנו בקליטה טובה ונעשה הכל כדי לגרום להם להרגיש כמו תושבים ותיקים אצלנו".