רוני בראון:
"עד 2003 הייתי לוקח את ביבי איתי לאי בודד"

אראל סג"ל ורוני בראון ניתחו את מצב החברה בישראל. בראון: "יכול להיות שכל מה שטרחתי ב־70 שנה, הולך עכשיו לעזאזל בגלל וירוס מעטלף"

103FM , כ"ח באלול תש"פ

"עד 2003 הייתי לוקח את ביבי איתי לאי בודד"-ערוץ 7
נתניהו ורוני בראון
לע"מ - קובי גדעון ואבי אוחיון

החברה הישראלית משוסעת לשני צדדים - כן ביבי, לא ביבי, ובאמצע אנחנו נאלצים להתמודד עם ההשלכות ההרסניות של נגיף אחד, נגיף הקורונה. זה מה שנזכור מהשנה העברית שעברה עלינו, איך לומר? לא בנעימים.

סביב הנושא הזה התכנסו יחדיו באולפן אראל סג"ל ורוני בר-און, וניתחו את האירועים הדרמטיים, המשברים הבריאותיים, והתהפוכות הפוליטיות שעברו עלינו. כל זאת במסגרת סיכום השנה של FM103.

"אני לא זוכר כזאת שנה מטלטלת", הצהיר בר-און, "אני קורא לזה אירוע תנ"כי. יכול להיות שכל מה שטרחתי ב־70 שנה האלה הולך עכשיו לעזאזל עם חתיכת וירוס סיני שהתחיל מעטלף". אראל סג"ל התייחס אף הוא להשפעות הקורונה על השנה, ואמר: "פתאום בא לך קטע כאילו מסרט מדע בדיוני".

בהמשך, התייחסו לשסעים בחברה הישראלית שהגיעו לשיאם בשלושת מערכות הבחירות האחרונות. סג"ל טען שהמצב לא שונה בהרבה מזה שהיה בשנת 1981, ואילו בר-און טען כי "היום השנאה הרבה יותר רחבה. יש קוטביות בחברה הישראלית. מה שקרה זה שהאמצע לא יכול היה יותר לשאת את השמאל, כי השמאל מתעב את הימין מהצד השני ולהיפך. בגלל זה הוא ייצר כל מני מפלגות מתחלפות - שינוי, קדימה וכו'".

אמרתם פוליטיקה ישראלית אמרתם בנימין נתניהו, ועל כן בהמשך השניים שוחחו בהרחבה על השפעתו הנרחבת בזירה הפוליטית. לטענתו של סג"ל ישנו עניין רגשי ושבטי סביב נתניהו. "כל הפוליטיקה נעה סביבו, הוא הציר".

בר-און הפליג לראשית ימיו בפוליטיקה הישראלית, ואמר: "נתניהו שאני הכרתי ב־88, עד שהוא בא לשלטון היה איש אחר. בערך בשנת 2003, נטרפה עליו דעתו. איך אריאל שרון עלה לשלטון - אם הייתי צריך לבחור 3 אנשים, לא כולל בני משפחה, כדי לשרוד איתם על אי בודד, נתניהו מקום ראשון. אינטלקטואלי, אינטליגנטי, איש שיח, לא מנבל את הפה, לא מתקיף אישית".

השניים חתמו את השיחה באיחולים הדדיים וברכות לכל עם ישראל, תוך בר-און הבטיח: "לא יכולה להיות שנה כזאת גרועה יותר, תהיה שנה יותר טובה". אנחנו רוצים להאמין שהוא צודק.