פולין
פולין צילום: איסטוק

החוק החדש של מפלגת השלטון "חוק וצדק" שנועד להגן על זכויות בעלי החיים עבר ברוב גדול של 356 תומכים מול 75 מתנגדים, כאשר 18 חברי פרלמנט נמנעו.

על פי החוק החדש תתאפשר שחיטה כשרה לצרכים דתיים עבור הקהילות היהודיות והמוסלמיות, אך ייאסר על גידול בעלי חיים לצרכי ייצור פרווה, שימוש בבעלי חיים לבילויים והופעות, וכן קשירה קבועה או התעללות בבעלי חיים.

ההצבעה בפרלמנט הפולני לוותה בסערה גדולה כאשר מחוץ לבניין התקיימו הפגנות של חקלאים, תגדלי בעלי חיים ויצרני פרוות שטענו כי החוק החדש יפגע באופן קריטי בפעילותם. גם חברי המפלגות הלאומניות בפולין כמו "הקונפדרציה" טענו כי החוק החדש יפגע בהכנסתם של התושבים הכפריים והיזמים הפולניים. "החוק הוא מעשה טיפשות ואמברגו על החקלאות הפולנית", טען חבר הפרלמנט ולדיסלב קוסיניאק-קמיש.

בשנים האחרונות עומד נושא השחיטה הכשרה בפולין סביב דיון ציבורי ופוליטי, כאשר רבים מחברי הפרלמנט הלאומניים דרשו לעצור את המשך השחיטה הכשרה. הרב הראשי של פולין, מיכאל שודריך, הביע ביטחון כי פולין לא תאסור את השחיטה הכשרה אולם תטיל הגבלות שייאפשרו שחיטה כשרה לצרכים מקומיים ויעודיים בלבד.

"במימד ההומניטרי, אדם שאוהב בעלי חיים יאהב גם בני אדם. מחקרים מראים שברוב המקרים, רוצחים סדרתיים התעללו בבעלי חיים בילדותם. טוב ואהבה צריכים להיות מופנים לכל היצורים החיים. בימינו, פרווה היא רק לצרכ עינוגים", אמר מארק סוסקי, חבר מפלגת השלטון "חוק וצדק" במהלך הדיון בפרלמנט הפולני.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו