מסוגל גם לשבור שיאים
מסוגל גם לשבור שיאיםצילום: iStock

על אף שהשנה לא נתקע בשופר בשני ימי ראש השנה, הוא עדיין הסמל הבלתי מעורער של החג. רגע לפני ראש השנה, ריכזנו עבורכם את השיאים הגדולים של השופר שיגרמו לכם להסתכל קצת אחרת על התקיעות בחג.

לתקוע חצי שעה ברצף

יש בעלי תקיעה שמצליחים לתקוע תקיעה גדולה ארוכה במיוחד, יש גם כאלו שמצליחים לתקוע חצי שעה ברצף ואף יותר. בעל התוקע בסרטון מצליח לתקוע ברציפות למעלה מ40 דקות כאשר הוא נושם תוך כדי התקיעה עצמה. מדובר בטכניקה הנקראת "נשימה מחזורית" בה מצליחים לנשום רק דרך האף ולא להפסיק את התקיעה. לא ממש ברור למה יש צורך לתקוע כל כך הרבה זמן ברצף, אבל זו בהחלט תקיעה מרשימה.

השופר הגדול בעולם

למרות השם שלו, "שופר קראקוב" הוא לא בדיוק שופר רגיל. מדובר בפסל מתכתי באורך של כחמישה מטרים שנראה כמו שופר וגם יכול להישמע כמוהו. הפסל נועד לסמל את חזרת החיים היהודיים לקראקוב, וכמו שניתן לראות בסרטון- אפשר להכניס לתוכו שופר אמיתי ולתקוע בו. אמנם לא בטוח עד כמה החיים היהודיים חזרו לקראקוב, אבל השופר המרשים עדיין נמצא שם.

אלף שופרות בבת אחת

בתי הספר היהודיים של טורונטו התאגדו לשבור את שיא הגינס לתקיעת הכי הרבה שופרות בבת אחת. כחלק מהאירוע, השתמשו ביותר מ1,400 שופרות בבת אחת שהתלוו גם לשיר שהותאם במיוחד לתקיעות. לא בטוח כמה השופרות באמת השתלבו עם שאר המוזיקה, אבל כנראה שהילדים לא ישכחו לשמוע תקיעת שופר בזמן הקרוב.

בעל תוקע כבר 82 שנה

דוד בנעט הוא כבר בן 99 שנה, ועדיין אין שנה שהוא לא תוקע בשופר בקהילה שלו. בנעט חזר בתשובה בגיל 17 ושם התחיל את המסורת המפוארת של תקיעת השופר בכל שנה. גם השנה, 82 שנה אחרי, בנעט מתכנן לתקוע בשופר בקהילתו בכפר הרא"ה, בציפייה לשנה טובה ומתוקה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!