כוחות צה''ל ייפרסו ב-30 יישובים

שר הביטחון גנץ קיים הערכת מצב לקראת כניסת הסגר במפקדת אלון בפיקוד העורף.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , כ"ט באלול תש"פ

כוחות צה''ל ייפרסו ב-30 יישובים-ערוץ 7
גנץ במפקדת הקורונה
צילום: אריאל חרמוני/ משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ קיים הבוקר (ו') הערכת מצב לקראת כניסת הסגר במפקדת אלון בפיקוד העורף בהשתתפות מפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין, ראש מפקדת אלון תא"ל ניסן דוידי ומפקדי המערכים.

שר הביטחון אישר את תוכניות הפיקוד לפריסת הכוחות בערים בדגש על שינוי אופן התפעול של מערך הבדיקות שיתמקד ב-30 יישובים ויעבוד תחת מדיניות של הפניות מקופות החולים או מחקירות אפידמיולוגיות, זאת בכדי למקד את המאמץ.

עוד קיבל גנץ עדכון אודות הרחבת מאמצי קטיעת שרשרת ההדבקה הצפויים כבר בשבוע הקרוב לגדול על פי התוכניות, וכן על הפינוי המואץ למלוניות בשבועות הקרובים על רקע הסגר, תקופת החגים והחזרה הצפויה מאומן.

שר הביטחון אישר גם את תוכנית הסיוע הנרחבת לאוכלוסיות בסגר שמוביל משרד הביטחון ביחד עם הרשויות המקומיות, צה"ל ופיקוד העורף במסגרת תוכנית "אנשי חיל" הפועלת ב-60 יישובים בדגש על קשישים ומשפחות המטופלות על ידי גורמי הרווחה.

בסיום הביקור ביקש גנץ להודות למפקדי ולחיילי צה"ל הפרוסים בשטח במהלך החגים והסגר ולאחל להם שנה טובה.

הסגר הכללי לצמצום התחלואה בקורונה יחל בשעה 14:00 ויהיה בתוקף שבועיים לפחות. יציאה מהבית תתאפשר רק למרחב הציבורי, למרחק של עד קילומטר (1,000 מטרים), ולמקום עבודה.

יוחרגו מהאיסור יציאות להצטיידות במזון ובתרופות, לסיוע לאדם בעל קושי או מצוקה, לקבלת טיפול רפואי ולהפגנה. התקהלות מוגבלת לעשרה בני אדם במבנה ול-20 בני אדם בשטח פתוח.

הפעילות במשק תצומצם מאוד וייאסר לפתוח לקהל מסעדות, בריכות שחייה, מכוני כושר, בתי מלון, מקומות בילוי ופנאי ועוד.

הקנס על הימצאותו של אדם בבית שאינו מקום מגוריו, למעט בנסיבות שמתירות זאת, יהיה 500 שקלים. איסור היציאה מהבית לביתו של אדם אחר תקף גם אחרי ראש השנה ולמשך כל תקופת הסגר. בנוסף, הממשלה עדכנה הלילה את רשימת האזורים האדומים בארץ, בהם חלים עוצר לילי והגבלות נוספות.

ראש הממשלה נתניהו אמר אמש כי במצב התחלואה הנוכחי, וכפי שהמליצו רבים, "ייתכן שלא תהיה לנו ברירה אלא להחמיר את ההנחיות". לדבריו, "לא אטיל סגר סתם על אזרחי ישראל, ולא אהסס להטיל הגבלות אם יהיה צורך בכך". הוא ציין כי הממשלה תעניק מענקים לשימור עובדים. "נרחיב את ההלוואות בערבות מדינה ונקצץ בשכר הבכירים", אמר ראש הממשלה.