לראשונה בקורונה: אוהדים במגרשים

אחרי שהייתה לראשונה שחזרה לפעילות מלאה באירופה, ליגת העל הגרמנית הייתה גם הראשונה שאיפשרה לאוהדים להיכנס למשחקי הכדורגל

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' בתשרי תשפ"א

לראשונה בקורונה: אוהדים במגרשים-ערוץ 7
קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל
צילום: פלאש 90

סגר? הצחקתם אותם. בזמן שבישראל העליה בקצב התחלואה הביאה להחלטת הממשלה על סגר עד לאחר חג סוכות, בגרמניה העניינים חזרו כמעט לשגרה מלאה כשבמחזור הפתיחה של עונת 2020/21 אף הותרה כניסת של אוהדים למשחקי הכדורגל השונים.

ביום שלישי האחרון, 3 ימים לפני מחזור הפתיחה של עונת 2020/21 של ליגת העל בכדורגל הגרמנית, 'הבונדסליגה', הודיעה הקנצלרית, אנגלה מרקל, בשיחת 'זום' לראשי הקבוצות כי תותר כניסתם של אוהדי הקבוצה המארחת לאצטדיונים.

הקנצלרית מרקל הודיעה כי כניסתם של האוהדים תותר תחת 2 תנאים עיקריים: איסור מכירת אלכוהול ואיסור לעמוד.

ההחלטה על כניסתם של האוהדים הגרמניים למשחקי הכדורגל הינה היסטורית, כאשר לראשונה מאז פרץ נגיף הקורונה בעולם, אוהדים יוכלו להיכנס למשחקי כדורגל.

זו אינה הפעם הראשונה בה גרמניה פורצת דרך ומהווה את הסנונית הראשונה לעולם הספורט כולו, כאשר זו גם הייתה הליגה הבכירה הראשונה לשוב לפעילות לאחר התפרצות הנגיף לפני כ-7 חודשים.

על הדשא, התוצאות לא השתנו בהרבה. באיירן מינכן, אלופת אירופה פתחה את העונה כמו שסיימה אותה עם תבוסה אדירה בתוצאה 0:8 על שאלקה המסכנה, דורטמונד גברה בתוצאה 0:3 על בורוסיה משנגלדבאך לעיני 9,300 אוהדים מקומיים ונראה כי לחזרתם של האוהדים הייתה השפעה על היכולת של השחקנים המקומיים.

בקרוב גם בישראל?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il