צרות במכבי ת"א: 6 שחקנים נדבקו בנגיף

יומיים לפני משחקה החשוב מול זלצבורג על הכרטיס לשלב הבתים של ליגת האלופות, הודיעה מכבי על התפרצות קורונה עם 6 שחקנים חיוביים

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' בתשרי תשפ"א

שחקני מכבי בזמנים אחרים. התפרצות קורונה
שחקני מכבי בזמנים אחרים. התפרצות קורונה
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

דווקא עכשיו. בעוד יומיים בלבד אמורה מכבי ת"א לארח את אחד ממשחקיה החשובים ביותר בשנים האחרונות. מדובר במשחק הראשון מבין שניים במסגרת פלייאוף מוקדמות ליגת האלופות, כשהאלופה הישראלית תארח את קבוצת הפאר האוסטרית רד בול זלצבורג למשחק על הכרטיס לשלב הבתים של מפעל הכדורגל היוקרתי ביותר באירופה.

יומיים לפני ובמכבי מנסים להבין האם ניתן יהיה לקיים משחק ואולי בכלל פעילותה הספורטיבית תושבת עד להודעה חדשה.

אחרי שבהתאחדות לכדורגל הבהירו לראשי ארגון הכדורגל האירופי, אופ"א, כי ההחלטה על סגר במדינה לא פוגעת בקיום משחקים ועל כן המשחק יכול להתקיים באצטדיון בלומפילד שבתל אביב, למרות חוסר רצונה של האלופה האוסטרית והחשש שלה מלהגיע לישראל, הערב (יום ראשון) חזרו התשובות של בדיקות הקורונה השגרתיות שמקיימות קבוצות על פי מתווה אופ"א בטרם משחקן במסגרת האירופית, ולמרבה הצער הן חזרו עם הבשורה הקשה מכל - 6 שחקנים ו-7 אנשי צוות חיוביים לנגיף הקורונה.

התפרצות הקורונה החלה ככל הנראה כבר בשבוע שעבר, לאחר שדן גלזר נדבק בקורונה מאחיו תמיר גלזר שחקן הפועל חדרה, שנמצא חיובי לפניו. במכבי ערכו מיד בדיקות קורונה לכלל שחקני הקבוצה ואנשי הצוות המקצועי והתשובות שחזרו היו שליליות.

היום, לאחר בדיקות הקורונה השגרתיות שצריכות הקבוצות לעבור לפני משחקן במסגרת האירופית, התגלו לא פחות מ-6 שחקנים ו-7 אנשים מהצוות המקצועי כחיוביים לנגיף וקיים חשש גדול מביטול המשחק האירופי ואף כאמור השבתה של הקבוצה מכל פעילות עד להודעה חדשה.

ששת הנדבקים מבין השחקנים הם אבי ריקן, יונתן כהן, אנריק סבוריט, ניק בלקמן, דור פרץ ושוער המשנה דניאל פרץ, כששניים מהם סובלים מתסמינים עם חום קל ושיעול. מרבית אנשי הצוות שנדבקו הם מהצוות הרפואי ואנשי המשק כשהבכיר שבהם הוא המנהל המקצועי, שחקן העבר ברק יצחקי.

על פי תקנון אופ"א, ניתן לקיים משחקים עם סגל המונה 13 שחקנים בלבד, אך שחקנים נוספים שיצאו שליליים בבדיקה דיווחו כי הם חשים תסמינים וספק רב אם אופ"א תסכים לקיים את המשחק מול האוסטרים במצב שכזה.

עם זאת, החשש הגדול במכבי ת"א וגם במנהלת הליגות בכדורגל הוא שמשרד הבריאות ישבית את פעילות הקבוצה עד להודעה חדשה, כמו שעשה במקרים של הפועל חדרה ובני סכנין, לאור העובדה שיש כבר שבעה שחקנים מאומתים ועוד שבעה אנשי צוות.

בינתיים, במכבי אמרו כי משרד הבריאות נתן אישור להמשיך להתכונן למשחקם החשוב ביום שלישי הקרוב, זאת בכפוף לסדרת בדיקות נוספות שיעשו שחקני המועדון מחר ובהתאם לפרטוקול המחמיר של אופ"א.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il