קרמר. יביא לירושלים תואר אירופי?
קרמר. יביא לירושלים תואר אירופי? צילום: האתר הרשמי של הפועל ירושלים

לא לוקחת סיכון. בעוד שבוע תעלה הפועל ירושלים על הפרקט של אולם אואקה ביוון להשלים את העונה האירופית במסגרת ליגת האלופות של פיב"א, שלא הגיעה אל סיומה בשל התפרצות נגיף הקורונה.

ירושלים שהייתה מועמדת בכירה לזכיה באליפות האירופית היוקרתית ואף הייתה מועמדת לארח את אירוע השיא של המפעל היוקרתי, ספגה מחיר כבד בשל התפרצות הנגיף ולפני מספר ימים הגיע השיא עם פציעתו של הכוכב והקפטן החדש - ג'ייקובן בראון.

לצד רצף של ארבעה ניצחונות במשחקי ההכנה, בהפועל לא נכנסו למרה שחורה כמו גם לשאננות ובמהרה החלו לבחון את האפשרויות השונות שעומדות בפניהן לחיזוק הקבוצה במקומו של הקפטן הפצוע שעדיין טרם ידועה חומרת פציעתו ומשך הזמן שייעדר.

הערב (ראשון) הודיעה מחזיקת הגביע האדומה מהבירה כי את מקומו של בראון יתפוס כריס קרמר בן ה-32 שחתם לעונה אחת.

עם ניסיון אירופי ממושך כשבעונה החולפת שיחק במדי חימקי מוסקבה ביורוליג ותרם 5.1 נקודות ו-2.9 אסיסטים ב-16 הופעות, ועם הופעות בחמש עונות רצופות ביורוקאפ - שלוש באולדנבורג ושתיים בריטאס וילנה, קרמר הוא בדיוק מה שירושלים חיפשה - רכז, מוסר טוב, יכולת קליעה לא רעה ובעיקר ניסיון אירופי.

"אביא איתי קשיחות הגנתית ואגרסיביות שאני מקווה ומאמין שתסייע לקבוצה. יש לנו מטרה מאוד חשובה כבר בעוד עשרה ימים. יש כאן חבורה מאוד מוכשרת של שחקנים, ואני מאמין שיש לנו סיכוי לא רע לעשות ביחד משהו מיוחד. במעט הזמן שנותר, אשתדל ללמוד את השיטה ולתרום היכן שאוכל", אמר קרמר לאתר המועדון.

מאמנו החדש של קרמר, עודד קטש אמר עם ההחתמה כי "קודם כל צריך להוריד את הכובע בפני ההנהלה והבעלים, שהגיבו מהר לפציעה של ג'ייקובן והצליחו להחתים כאן שחקן ראוי בזמנים לא פשוטים. לכריס יש המון ניסיון בכדורסל האירופי, וזה יעזור לו להשתלב במהירות. אני מאמין שהקשיחות, האגרסיביות והאינטנסיביות ההגנתית שלו יעזרו לנו מאוד כבר באתונה".

האם זה מה שיעזור לירושלים להניף תואר אירופי ראשון מזה 16 שנים?