דידי הררי: מודים לעם ישראל על החיבוק החם

מירית הררי תובא למנוחות בחיק המשפחה. נשיא המדינה ספד לה: "האומץ והתקווה שהפיצה בדרכה המקסימה ימשיכו להאיר את דרכנו תמיד"

אורלי הררי - ערוץ 7 , ב' בתשרי תשפ"א

מירית הררי
מירית הררי
צילום: באדיבות המשפחה

מירית הררי שנפטרה בגיל 55 לאחר התמודדות ארוכה עם מחלת הסרטן, תובא למנוחות מחר (שני) בשעות הבוקר בנוכחות בני המשפחה בלבד.

בעלה, דידי הררי, אמר: ''בשמי ובשם משפחתי, אנו מודים לעם ישראל על החיבוק החם שאנו זוכים לו בשעות קשות אלו עם לכתה של מירית אהובתנו.

''נוכח השעה הקשה בהתמודדות עם מגיפת הקורונה, אנו נפעל רק לפי הנחיות משרד הבריאות ולמען הבריאות של כולנו - הלוויה תתקיים בחיק המשפחה הגרעינית בלבד", הוסיף הררי.

נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד למירית: ''ליבי הערב עם משפחת הררי. האמא והרעיה, שהייתה מרכז הבית ולאורה התלכדתם וקיוויתם לנצח הכל, הלכה לעולמה ואינה סובלת עוד.

''אני מאחל לכם שהרגעים שאיחדו ביניכם עד כה, ימשיכו לחזק אתכם גם בשעתכם הקשה. האומץ והתקווה שהפיצה מירית בדרכה המקסימה והמיוחדת ימשיכו להאיר את דרכנו תמיד'', אמר הנשיא.

לאחרונה, עם התקדמות המחלה, זכתה מירית באות נשיא המדינה להתנדבות.

הסרטן בגופה של הררי התגלה בספטמבר 2018 לאחר שחשה כאבים עזים בבטנה, עברה בדיקות בבית החולים איכילוב שבסופן התגלה גידול בלבלב. בניתוח להסרת הגידול התגלתה גרורה בכבד.

בפוסט שכתבה ששיתפה ברשתות החברתיות, כתבה מירית על הרגעים הקשים בהם הגוף כשל ונאלץ להתאשפז, "שוב שתי מנות דם ומתחברת לחמצן. אין כנרת ואין דגים ואין תכניות ויפתח החבר שלי מהחתירה נפטר מסרטן. קבענו כבר כמה פעמים להיפגש אבל תכניות לחוד והמציאות לא מפסיקה לצחוק לנו בפרצוף. התסכול שולט, הדמעות בורחות ואיך? איך אקום מחדש? מאיפה יבוא הכוח?".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער על פטירתה, "לדידי הררי חברנו האהוב, אנחנו מחבקים אותך ודואבים איתך ועם הבנות על האובדן הקשה מנשוא של אשת חייך האהובה, מירית שנלחמה בגבורה ובאצילות במחלת הסרטן עד רגעיה האחרונים. המאבק המופלא שלה נתן לה כוחות לזכות ללוות את בתכם לחופה. כל אזרחי המדינה, ואנחנו בתוכם, התרגשנו עמוקות. איתך תמיד, בנימין ושרה נתניהו".