מחלקת טיפול נמרץ קורונה בבית החולים שיבא תל השומר
מחלקת טיפול נמרץ קורונה בבית החולים שיבא תל השומר צילום: איתן אלחדז/TPS

פרופ' גילי רגב יוחאי, מנהלת היחידה למניעה ובקרת זיהומים במרכז הרפואי שיבא תל השומר, מודאגת מהמשך התחלואה ומבקשת מהציבור הישראלי להישאר בבית.

"הימים הבאים יהיו יותר קשים. מי שלא חייב, שיישאר בבית. אפשר לצאת לנשום אוויר, אבל לא להיפגש", אמרה רגב יוחאי בראיון לקרן נויבך בכאן רשת ב'.

לדבריה, ''ארוחת חג גדולות לפני הסגר מעידות על חוסר הבנה של המצב. ההפגנה בבלפור בה אנשים יושבים ואוכלים ביחד היא חוסר אחריות, זו סכנה. אלו אנשים מסוכנים לעצמם ולציבור".

פרופ' רגב קוראת לאסור התקהלויות בתוך מבנים סגורים, והיא מדגישה כי אסור להיות בחוץ בלי מסיכות ושמירת מרחק. "יותר מעשרה אנשים רוצים להתפלל ביחד? שיסגרו רחובות וכבישים ויתפללו בחוץ. אני מאוד מקווה שלא נגיע לתמונות של איטליה וניו יורק, אבל אנחנו דוהרים בדרך לא טובה''.

היא סיפרה כי בשלושת הימים האחרונים זינק פי שניים מספר המאושפזים במחלקות הקורונה בשיבא. ''אנחנו מכשירים אנשים שלא מוכשרים לכך לטפל בטיפול נמרץ והטיפול יהיה פחות טוב. מחלקות יסגרו. כבר ביום הכיפורים הייתי אומרת למקבלי ההחלטות לא לאפשר תפילות במקומות סגורים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס מחר (שלישי) את קבינט הקורונה לדיון בהחמרת ההגבלות על הציבור. הנושא שצפוי לעלות על הפרק הוא צמצום האישור לפתיחת מקומות עבודה למפעלים חיוניים בלבד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו