היוזמה שמסעירה את בוגרי גל"צ

כתבים שהשתחררו מהתחנה יזמו קורס הכנה בתשלום לצעירים לפני גיוס שמבקשים להגיע לגלי צה"ל. עשרות בוגרים הציעו לסייע - בחינם.

תגיות: גלי צה"ל
ערוץ 7 , ג' בתשרי תשפ"א

אליאב בטיטו וליה ספילקין, שני כתבים שהשתחררו בשבועות האחרונים מגלי צה"ל, יזמו קורס הכנה לגלי צה''ל שמיועד לצעירים לפני גיוס המבקשים להגיע לתחנה הצבאית.

''לא בטוחים מה אתם רוצים לעשות בצבא? חוששים משירות משעמם? תנו לנו לפתור את זה - אם אתם אוהבי תקשורת, בעלי כישרון הבעה והרבה מוטיבציה - זה המקום בשבילכם", כתבו השניים באתר הקורס. עלות הקורס היא 850 ש''ח.

עשרות מבוגרי התחנה הצבאית לא אהבו את היוזמה החדשה. אחד מהם הוא בוגר גלי צה''ל אוריה אלקיים שעובד כיום בתאגיד ''כאן'', ''כל גלצניק בדימוס שאני מכיר מייעץ למלש"בים המעוניינים להתקבל לגלצ בחינם. הקורס הזה לא יעזור לאף מועמד'', צייץ.

גם שירה הדס נקר, בוגרת גלי צה''ל וכתבת טכנולוגיה ומדע בתאגיד ''כאן'', יצאה נגד הקורס החדש: ''הרעיון של הכנה לגלי צה"ל תמורת תשלום הוא בזוי ומאוד לא מכבד. לך לי ולנערים ונערות נוספים הייתה פריווילגיה אדירה, זכינו להכשרה בחינם מהמדינה שממנה יצאנו עם מקצוע לחיים או עם פתיחת דלתות למקצועות אחרים.

''בן זוגי למשל שירת בשיריון אתה יודע עם מה הוא יצא? עם כאבי גב לכל החיים, ועבודה מובטחת באריזת גזר. אישית אני תמיד הרגשתי חובה לעזור לכל נערה ונער שמעוניינים להגיע לעולם התקשורת ולגלי צה"ל בחינם וגם פרסמתי את זה לאורך השנים כשנפתחו מיונים", סיפרה הדס נקר.

ליה ספילקין, יוזמת קורס ההכנה, הגיבה: ''היי שירה. הקורס מוצע ככל קורס הכנה למיונים כאלו ואחרים בצה"ל. לכל מלש"ב שהתקשר בעבר ויתקשר בעתיד בשביל מידע שטחי על המיונים שמחתי ואשמח לסייע, אבל פה יש הכנה מקיפה יותר שאני הייתי רוצה לקבל בתור מלש''בית. צפינו את התגובות האלו מראש, תודה על האזהרה''.

הביקורת נגד הקורס נשמעה לא רק מצד בוגרי גלי צה''ל. הכתב הצבאי רועי שרון הגיב ''מאוד לא אהבתי את הקורסים שהכינו לגיבושי סיירות, אתה אמור לבוא עם מה שיש לך (אני לא התקבלתי). אבל שם לפחות המוטיבציה היתה להתקבל לשירות מפרך ומשמעותי, לא ליחידה שבינה לבין תרומה לביטחון המדינה אין כלום''.

גלי צה״ל התנערה מהקורס הפרטי: "מדובר ביוזמה פרטית של בוגרי גלי צה"ל, שנעשתה לא על דעת התחנה. נדגיש כי אין לקשור בינה לבין הליכי המיון של גלי צה"ל".