נאמני תורה ועבודה: "מכתב הרבנים פוגע במוראה של מלכות"

תנועת נאמני תורה ועבודה יוצאת נגד מכתב הרבנים שהביעו תמיכה בעמירם בן אוליאל.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ג' בתשרי תשפ"א

עמירם בן אוליאל ורעייתו בבית המשפט
עמירם בן אוליאל ורעייתו בבית המשפט
צילום: TOMER APPELBAUM.HAARETZ.POOL

תנועת נאמני תורה ועבודה הגיבה למכתב רבנים הקורא לתמוך בעמירם בן אוליאל שהורשע ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא.

כזכור, עשרות רבנים משלל גווני הציונות הדתית חתמו על מכתב תמיכה בקמפיין הסיוע המשפטי לבן אוליאל, בו טענו כי הרשעתו על בסיס הודאה שהוצאה בעינויים היא מעשה פסול וכי היה די בכך בכדי לשחררו.

"כמו בכל הליך משפטי, מותר לבקר וזו זכות לגיטימית ואף חובה של נאשם לערער על פסיקת בית משפט", אמרו בנאמני תורה ועבודה.

"יחד עם זאת", הוסיפו, "המכתב למען עמירם בן אוליאל, כפי שהוא מנוסח, פוגע במוראה של מלכות ויוצר רושם כאילו בית המשפט אינו יודע בין ימינו לשמאלו".

"בנוסף, יש חשש שחתימתם של הרבנים על העצומה עלולה להתפרש כסלחנות כלפי ההצתה בדומא", ציינו.

לדבריהם, "מותר לערער על החלטה, אך ראוי לכל אדם לקרוא תחילה את פסק הדין, ויש להזהר לבל יהפוך הדבר לערעור על מקומה של מערכת הצדק בישראל ועל זילות ופגיעה בחיי אדם".

כפי שפורסם, גם הרב דוב ליאור והרב אליקים לבנון קראו לבדוק מחדש את פסק הדין בפרשת דומא, וביקשו מהציבור לתמוך בעמירם בן אוליאל.

הרב דב ליאור, רבה של קרית ארבע לשעבר, תיאר את מה שעבר עמירם: "שפטו אותו לשלושה מאסרי עולם. הוא מכחיש את כל המיוחס לו, הדבר הזה כואב ביותר למי שאכפת לו ההתיישבות בארצנו הקדושה, אכפת לו הריבונות של עם ישראל בכל מרחביה, והרבה אנשים שאכפת להם רוצים להגיש ערעור על הפסק הזה".

הרב ליאור פנה לציבור בבקשה "כל מי שרק יכול לסייע, לתרום, כדי שהצדק יצא לאור. שאם נעשה חלילה פה איזשהו עוול, זה לא רק הבעיה של הסבל של אותו אדם. ואין לי ספק שכל מי שיכול לתרום ולעזור פעול לא רק לטובתו האישית של אותו אדם, אלא לטובת עם ישראל".

הרב אליקים לבנון, רב המועצה האזורית שומרון וראש ישיבת אלון מורה, תיאר כי "חבר אמת שלנו נתון בצרה. עמירם בן אוליאל נידון לשלושה מאסרי עולם על לא עוול בכפו. לי ברור שאין ידו ברצח שטוענים ביצע, הוא לא ביצע את המעשה הנפשע הזה. כולנו יודעים שזה מעשה נפשע, לא הוא שביצע אותו. יש עדויות ברורות, אבל ביהמ"ש לא התחשב בהן וגזר עליו שלושה מאסרי עולם".

הרב לבנון קרא לציבור "הוא ומשפחתו במצוקה, עם ישראל כולו במצוקה. אני קורא לכל אחד ואחד להתגייס למאבק כדי להוציא אותו חף מפשע ולשחרר אותו מכל אשמה, הן בתפילותינו בראש השנה והן במעשה ידינו בתרומה שיש בה ממש. אני קורא לכל אחד להרים את תרומתו בעין יפה ובלב נדיב, כדי שנגייס את טובי הכוחות שיוכיחו את חפותו של עמירם בן אוליאל".