ראש שירותי בריאות הציבור: "שמות יועצי נתניהו הועברו למשטרה"

ד"ר שרון אלרואי מתריעה כי עד סוף השבוע עלולים להיות בישראל כ-800 חולים קשים ומגדירה את המספר כקו אדום משמעותי.

ערוץ 7 , ג' בתשרי תשפ"א

‏ד"ר שרון אלרואי, ראש שירותי בריאות הציבור
‏ד"ר שרון אלרואי, ראש שירותי בריאות הציבור
צילום: לע"ם

ד"ר שרון אלרואי, ראש שירות בריאות הציבור במשרד הבריאות אומר כי לאחר שראו במשרד את יועציו של ראש הממשלה מפרים בידוד הועברו שמותיהם לטיפול המשטרה.

"העברנו את שמותיהם של יועצי נתניהו למשטרה. כמו כל אזרח אחר צריך לנקוט נגדם בהליכים. אני לא שמעתי את החלטת נתניהו אני עובדת ונמצאת בדיונים ולא מקשיבה לתקשורת אבל אני יכולה להגיד שלהפרת צו בידוד יש משמעות חוקית. אני חושבת שכל בנאדם שמפר את הבידוד צריך לעמוד בחוק ולכן העברנו את השמות למשטרה", אמרה אלרואי בראיון לחדשות 12.

יועצו של נתניהו, טופז לוק אמר בשיחה עם מקורביו הערב: "ההנחיות שקיבלתי השתנו מספר פעמים אבל עם זאת הייתי צריך להקפיד יותר. אני מתנצל שהפכו אותי לכלי ניגוח בראש הממשלה ובכל מקרה אשלם מיוזמתי את הקנס".

ד"ר אלרואי הזהירה מפני התחלואה הגוברת. "אנחנו צפויים לראות עלייה של חולים קשים עד 800 בסוף השבוע והמספר הזה נאמר הרבה מאוד פעמים כקו אדום. בתי החולים במצב של עומס קשה ויש הרבה צוותים בבידוד - לכן הגענו לקבינט בבקשה לעשות הגבלות".

לדבריה יש להמשך את הסגר כפי שהוא כעת. "אנחנו צריכים להמשיך עם המתווה כפי שהוא ולראות את התנהלות האוכלוסייה. כמו שאנחנו מבקשים שהציבור ייתן בנו אמון אנחנו רוצים לראות שהציבור מקשיב לנו. רוב האנשים הם לא פורעי חוק והם מקפידים על ההנחיות. אני חושבת שעשינו מספיק צעדים במסגרת הסגר כדי להפחית מקומות שיכולים לגרום לעלייה בתחלואה".

בהתייחס למצב בתי החולים אמרה, "בתי החולים במצב של עומס גדול מאוד ומלחיץ אותנו כיצד, במצב הזה, ניכנס לחורף. אני חושבת שאנחנו יכולים להמתין עוד כמה ימים, לראות את התנהגות האוכלוסייה לצעדים שכבר נקטנו ואם לא נראה שבאמת אפשר לאכוף את הדרך הזאת ויש דרכים לתחמן, אז צריך להגביר את ההגבלות".