שכר השרים וחברי הכנסת יקוצץ ב-10%

הממשלה אישרה את קיצוץ שכר השרים וחברי הכנסת בעשרה אחוזים.

ערוץ 7 , ג' בתשרי תשפ"א

חברי הכנסת
חברי הכנסת
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הממשלה אישרה הערב (שני) את קיצוץ שכר השרים וחברי הכנסת בעשרה אחוזים.

השרים מירי רגב, אמיר אוחנה, אופיר אקוניס ופנינה תמנו שטה הציעו לקצץ גם בשכר בכירי הרשות השופטת ולא רק בשכר השרים וחברי הכנסת.

השר אקוניס אמר כי "אני בעד הפחתת שכר השרים והח"כים. זאת דוגמא אישית מתבקשת. חברי הרשות המבצעת תורמים את חלקם, חברי הרשות המחוקקת תורמים את חלקם, אבל מדוע חברי הרשות השופטת הוחרגו מההצעה? אני מציע לכלול גם אותם ואת כל מי ששכרו במגזר הציבורי עומד על מעל 40 אלף שקל בהצעה להפחתת השכר".

שר הביטחון בני גנץ אמר, "ראשית אני מברך על העניין הזה. אני חושב שזה מצויין שעלתה פה הצעה לתת דוגמה אישית כנבחרי ציבור ועל בסיס הדוגמה האישית הזו צריך לבוא במגע עם כל מיני גופים, השופטים, בכירים אחרים בציבור וכו'. אני מציע לא לעשות עליהום על השופטים או על מישהו אחר. זו תהיה טעות גדולה מבחינה מנהיגותית. טוב שאנחנו עושים את העניין הזה, אבל אני מציע לא לשפוך את התינוק עם המים".

בהחלטת הממשלה הוטל על שר האוצר לבדוק את סוגיית הקיצוץ גם בקרב נשיא המדינה, שופטים וראשי רשויות.

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד אמר הבוקר בנושא, "אני תומך בקיצוץ שכר השרים וחברי הכנסת. נחמד שהם נזכרו סוף סוף להפסיק את השערורייה הזו. יש עתיד מנהלת את המלחמה נגד העלאות שכר הח״כים כבר מ-2015. כל השנים אנחנו תורמים את תוספות השכר המבישות שהח״כים סידרו לעצמם".