אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

בשירות הביטחון הכללי מכחישים את הדיווח הערב (שני) בחדשות 13 ולפיו כמה ממאבטחי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהיו עמו במשלחת בוושינגטון, הפרו את תנאי הבידוד במהלך הנסיעה ונשלחו לבידוד מלא עם שובם ארצה.

בשב"כ מציינים כי מדובר בכוח אבטחה שהגיע לארה"ב ככוח מקדים מספר ימים טרם הגעת המשלחת. "במהלך שהותם נדרשו להגיע למספר מקומות בשטחים ציבוריים, ולכן על-פי הנהלים נדרשו להיכנס לבידוד מלא עם חזרתם לישראל. בניגוד למה שפורסם, לא בוצעה אף הפרת בידוד".

בתוך כך, יועץ ראש הממשלה טופז לוק שנטען כי הפר את הבידוד לאחר ששב מוושינגטון, אמר בשיחה עם מקורביו כי "ההנחיות שקיבלתי השתנו מספר פעמים אבל עם זאת הייתי צריך להקפיד יותר. אני מתנצל שהפכו אותי לכלי ניגוח בראש הממשלה ובכל מקרה אשלם מיוזמתי את הקנס".

אמש תועד לוק באזור שבו מחו אלפי בני אדם מול מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחוב בלפור בירושלים.

השרה אורית פרקש-הכהן (כחול לבן) אמרה בישיבת הממשלה: "אני מודאגת מהדוגמה האישית שאנחנו צריכים לתת לציבור על ההנחיות שאנחנו מעבירים, על עצמנו על היועצים שלנו. כשאני קוראת כתבות על יועצים כאלה ואחרים שמפרים בידוד - זה לא נכון לנו כממשלה, לא נותן דוגמה אישית ופוגע באמון הציבור".

על כך השיב נתניהו: "מכיוון שהדברים הופנו אליי, אני חושב שכולם צריכים ללמוד את ההנחיות של משרד הבריאות ולהקפיד עליהן ולאכוף אותן בצורה שוויונית. רואים את זה בהנחיות על אכיפת ההפגנות. עכשיו פתאום כולם מתעוררים מול אדם אחד. כל מי שהפר בידוד צריך לשלם קנס אבל אסור שתהיה אכיפה בררנית, יהודים ערבים, ושמאל ימין".

שר התקשורת יועז הנדל התייחס לנושא גם כן ואמר: "כל מי שמפר הנחיות הוא עבריין, גם אם הוא יועץ של ראש הממשלה, בין אם הוא מתפלל במקום שאסור ובין אם הוא מפגין כשאסור. צריך סטנדרט אחיד בכל מקום, בהפגנה ובתפילה".