גביע ווינר יוצא לדרך
גביע ווינר יוצא לדרך מנהלת ליגת ווינר סל

בפעם ה-15 ברציפות ובצל נגיף הקורונה, עונת הכדורסל הישראלי תצא לדרך הערב (שלישי) עם טורניר קדם העונה, גביע ווינר סל.

קצת פחות מחודשיים מאז הוכתרה מכבי תל אביב לאלופת המדינה בליגת העל בכדורסל לעונת 2019/20, יחלו הערב קבוצות הליגה השונות להכנות לקראת פתיחת העונה עם טורניר ההכנה שיתקיים זו השנה ה-15 ברציפות ועל אף מגבלות הסגר ונגיף הקורונה.

גביע ווינר הוא למעשה ניסוי הכלים האחרון של הקבוצות לקראת פתיחת עונת הכדורסל הישראלית באופן רשמי, כאשר השחקנים הזרים שישחקו בגביע עדיין לא נכללים במכסת שמונת הזרים של הרישום לליגה, מה שנותן לקבוצות אפשרות לשחרר זרים אחרי הטורניר מבלי שהם ייחשבו במכסת הרישום. כמו כן, כל קבוצה יכולה לרשום בגביע חמישה 5 זרים בסגל, אך הרישום בטורניר לא מחייב אותה להמשך הליגה, כך שקבוצה שמעוניינת לשחק העונה עם ארבעה זרים למשל, יכולה לרשום חמישה לגביע ווינר.

בשל התפרצות נגיף הקורונה, הוחלט כי השנה הטורניר המקדים יתפרש על פני שבועיים וחצי בלבד, מה שאומר כי הפועל ת"א שיצאה למשחקי מוקדמות ליגת האלופות בקפריסין, תיעדר מהטורניר.

בעוד מכבי תל אביב היא שיאנית הזכיות של המפעל בכל הזמנים עם שבעה גביעים, מחזיקת הגביע המכהנת, הפועל ירושלים תנסה לעשות מה שלא הצליחו לעשות כל מחזיקות גביע ווינר סל בשבע השנים האחרונות - לשמור על התואר הראשון של העונה.

עירוני נהריה שהגיעה פעמיים לגמר הגביע ב-14 השנים האחרונות תפתח את הטורניר עם משחק מול מכבי חיפה.

שתי הקבוצות, חיפה ונהריה פעלו לא מעט בפגרה כאשר החתימו שחקנים מוכחים ובעלי ניסיון בליגת העל. בעוד הירוקים החזירו לשורותיהם את הזר הטוב ביותר שדרך בליגת העל בשנים האחרונות, דונטה סמית' ואת אבי בן שימול ואלכס צ'וברביץ', שהופיעו בקבוצה בעבר, נהריה החתימה את ג'ו אלכסנדר ואור לאומי הישראלים וכן את הזרים קיילין לוקאס ודבון סקוט שמכירים את ישראל מימיהם בהפועל ירושלים ואילת.

המנצחת במשחק בין השתיים, תפגוש ברבע הגמר ביום חמישי את מכבי ראשון לציון, שהודיעה על פרישתה מהיורוקאפ ותרכז העונה את מאמציה בזירה המקומית.

במשחק השני הערב, יעלו עירוני נס ציונה והפועל אילת למשחק מסקרן בין שני מאמנים ותיקים ומוערכים שמנסים את מזלם מחדש בליגת העל.

בעוד בנס ציונה יהיה זה בראד גרינברג שיתפוס לראשונה מזה שנים ארוכות את עמדת המאמן הראשי במקומו של נדב זילברשטיין שנפרד מנס ציונה לאחר 11 שנים, באילת יהיה זה אריאל בית הלחמי שלא הצליח בהפועל ת"א וינסה להתחיל מלמטה אחרי שהצליח בגלבוע/גליל ובנבחרת העתודה של ישראל.

המנצחת במשחק תפגוש את מחזיקת הגביע המכהנת הפועל ירושלים, שתצא בתחילת השבוע לפיינל אייט של ליגת האלופות באתונה. מי תניף את הגביע הראשון של העונה?