פרופ' גבי ברבש
פרופ' גבי ברבשצילום: חדשות 12

3,843 חולים בקורונה אובחנו ביממה האחרונה עם 11.2 אחוזים של בדיקות חיוביות. פרופ' גבי ברבש שוחח עם ינון מגל ובן כספית הביע דאגה מהמצב, והעביר ביקורת על התנהלותו של הפרויקטור רוני גמזו.

"אני חושב שזה מצב הזוי שבו הממשלה לוחצת על הפרויקטור לעשות סגר, זה מצב הזוי שהמערכת הרפואית היא לא זאת שאומרת שצריך לסגור ושצריך לעשות סדר בתחלואה במדינת ישראל. זה נקרא סגר מחורר, אנחנו לא יודעים מה הוא יעשה, אנחנו לא ידועים אם נשיג את האפקט שרצינו להשיג. התפקיד של הפרויקטור בעיני הוא לדאוג לזה שהתחלואה תרד התפקיד הראשון שלו זה לדאוג שהתחלואה תרד ולבדוק את כל מה שנעשה בפרספקטיבה הזו, כל שיקול אחר בעיני, בין הוא לגיטימי, הוא לא שיקול לגיטימי אצל הפרויקטור".

המשיך ואמר, "הייתי מפסיק את ההפגנות האלה, ומוציא את המתפללים מבתי הכנסת החוצה לתפילות. כל אחד במערכת הרפואית לא חלם לראות אלפי נתונים של נדבקים ביום, התרגלנו למספרים הלאה והם כבר לא מהווים עבורנו את החשש ואת מה שהיה אמור לעורר אצלנו. 500 נפטרים בחודש, אתם מבינים את המשמעות של זה? זה לא שיגיע ה900 או ה1000 בתי החולים יקרסו, אבל איכות הטיפול תיפגע, היא כבר נפגעת בעיני. יש היום חולים שמקבלים טיפול פחות טוב ממה שהיו 400 חולים, את כל זה מישהו צריך להתריע ולא הממשלה צריכה להגיד את זה".

בהמשך שיתף מהו הפתרון היעיל לעצירת ההדבקה, "סגר כמו שהיה בפסח, שישבו בבתים כל מי שיכול לעבוד מהבית שיעבוד מהבית, זהו, זה לא יגמר אחרת".