ארה"ב: שיא במספר ההצבעות המוקדמות

מעל 14 מיליון אמריקאים כבר הצביעו בהצבעות המוקדמות בבחירות לנשיאות, ותורים ארוכים נרשמים בנקודות ההצבעה.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשפ"א

ביידן וטראמפ בעימות
ביידן וטראמפ בעימות
Reuters

קצת פחות משלושה שבועות לבחירות לנשיאות בארה"ב, ורבים מהאמריקאים מעדיפים להצביע בבחירות המוקדמות שכבר נפתחו.

על פי נתונים שפורסמו על ידי הוועדה המפקחת על הבחירות, מעל 14 מיליון אמריקאים כבר הצביעו בבחירות לנשיאות, שיא של כל הזמנים.

במדינות מרכזיות הנחשבות למתנדנדות, כמו פלורידה, כבר הצביעו מעל 2 מיליון בני אדם. במדינת ג'ורג'יה המתינו התושבים במשך שמונה שעות למימוש זכותם הדמוקרטית. רבים חלקו את חוויותיהם מההצבעה המוקדמת ברשתות החברתיות וסיפרו על התורים הארוכים בנקודות ההצבעה השונות.

תורים ארוכים הם לא המכשול היחיד שעומד בפני הבוחרים. גם תקלות טכניות שנרשמו בנקודות הצבעה שונות עיכבו את תהליך ההצבעה המוקדמת. חלק מהבוחרים גם נאלצו להתמודד עם מחסומים בגישה לקלפיות, בעיות מחשבים אירעו באזורים מסוימים וגרמו לעיכוב בהצבעה, כאשר במקומות אחרים נרשמו עימותים משפטיים שגרמו להפסקת ההצבעה באופן זמני.

שתי המפלגות, הרפובליקנית והדמוקרטית, עודדו את תומכיהן לצאת להצבעה מוקדמת עקב התפרצות מגיפת הקורונה במדינות רבות ברחבי המדינה. בימים האחרונים נרשמה עלייה משמעותית במספר מקרי ההידבקות בקורונה במדינות הנחשבות כמתנדנדות כולל ויסקונסין, מישיגן ופנסילבניה.

לפני כן הזהירו מומחי בריאות כי התקהלויות גדולות ביום הבחירות עלול להחמיר את הסיכונים הבריאותיים. וועדת הבחירות הודיעה כי 50 אלף קלפיות כבר הוצבו ב-122 מוקדי הצבעה מוקדמת החל מיום שלישי האחרון.