טראמפ באו"ם: סין צריכה לשאת באחריות להתפרצות הקורונה

נשיא ארה"ב נאם בעצרת הכללית, "השגנו התקדמות יוצאת דופן בשני הסכמים עם ישראל, בחריין ואיחוד האמירויות - יש עוד מדינות שיגיעו".

ניצן קידר - ערוץ 7 , ד' בתשרי תשפ"א

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, נאם אחר הצהריים (שלישי) בפני העצרת הכללית של ארגון האומות המאוחדות בניו יורק.

בנאומו שהועבר בשידור חי מוושינגטון קרא טראמפ לעולם להטיל על סין את האחריות לפרוץ מגיפת הקורונה, לנוכח האופן בו הגיבה למגיפה בשלביה הראשונים.

"הממשל הסיני וארגון הבריאות העולמי, שנשלט על-ידי סין, הכחישו שהנגיף עובר בין בני אדם, ואמרו שהנגיף לא עובר מאנשים בלי סימפטומים", טען טראמפ, "העולם צריך לתת לסין לשאת באחריות על מעשיה".

טראמפ סיפר על הסכמי השלום במזרחי התיכון: ''השגנו התקדמות יוצאת דופן בשני הסכמים במזרח התיכון עם ישראל, בחריין ואיחוד האמירויות - יש עוד מדינות שיגיעו''.

שגריר ישראל לאו''ם גלעד ארדן הגיב לנאומו של הנשיא טראמפ בעצרת הכללית: ״ארצות הברית וישראל סללו דרך חדשה לשלום במזרח התיכון. תודה לנשיא טראמפ שסייע בהובלת המהלך המבוסס על ׳שלום מתוך עוצמה׳ ומתוך ההבנה שיחסים עם ישראל הם נכס אסטרטגי לכל מדינה״.

ארדן התייחס גם לנאומו של מזכ״ל האו״ם, אנטוניו גוטרש, ואמר כי היה זה ״נאום נרגש על הצורך ב'הפסקת אש גלובלית' ובשלום בעת של מגיפה עולמית, אבל לא מזכיר אפילו במילה את הסכמי השלום שחתמה ישראל. מביך ואומר הכל על האו״ם״.