נתניהו שוחח עם יורש העצר של בחריין

ראש הממשלה שוחח עם יורש העצר של ממלכת בחריין, סלמאן בן חמאד אל ח'ליפה, שבוע לאחר חתימת ההסכם בין המדינות בוושינגטון.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ד' בתשרי תשפ"א

בנימין נתניהו בבית הלבן
בנימין נתניהו בבית הלבן
צילום: Official White House Photo by Shealah Craighead

ראש הממשלה נתניהו שוחח בטלפון עם יורש העצר של בחריין, סלמאן בן חמאד אל ח'ליפה, כך מדווחת סוכנות הידיעות הרשמית של בחריין.

על פי הדיווח, במהלך השיחה ציין יורש העצר את החשיבות של הגברת הביטחון והשלום הבינלאומי והמשך המאמצים לתמיכה בשלום, יציבות ושגשוג.

עוד דווח, כי במהלך השיחה ציינו השניים שחתימת ממלכת בחריין על ההצהרה על תמיכה בשלום עם מדינת ישראל מחזקת את התבססות יסודות הביטחון, היציבות והשגשוג במדינת ישראל.

ראש הממשלה נתניהו אמר בתום השיחה, "זה כמה שעות שאנחנו מנהלים דיונים מאוד חשובים בקבינט הקורונה איך לעצור את התחלואה המתפרצת, איך להסב אותה לאחור. אנחנו נקבל החלטות מאוד חשובות היום, לכל המאוחר מחר, ואנחנו כמובן נביא אותן לכם אזרחי ישראל".

"בינתיים נקראתי לצורך לאומי חשוב, שוחחתי עם יורש העצר של בחרין, הנסיך סלמאן בן חמד. שיחה יוצאת מן הכלל, מאוד ידידותית. חזרנו על העקרונות של הסכמי אברהם ודיברנו איך אנחנו בעצם יוצקים תוכן מהיר להסכמים בין בחרין לישראל, הופכים את השלום הזה - שלום כלכלי, שלום טכנולוגי, שלום תיירותי, שלום בכל אחד ואחד מהתחומים הללו, ואתם תשמעו על הצעדים המעשיים בקרוב מאוד", הוסיף.

בתוך כך מדווחים היום (שלישי) במשרד החוץ כי בהמשך לחתימה על הסכמי אברהם בשבוע שעבר, הדיפלומטים הישראלים ברחבי העולם החלו להפגש ולפתח שיח דיפלומטי עם עמיתיהם מאיחוד האמירויות ובחריין, במטרה להדק את הקשר ולחזק את היחסים והשת"פ בין המדינות.

השבוע התקיימה פגישה רשמית ראשונה בשגרירות ישראל במוסקבה בין הממונה הזמנית קרן כהן גת וציר יועץ לענייני המזרח התיכון ועניינים אסטרטגיים יפעת עמדי לבין עמיתם הבחרייני, הדיפלומט מר ג'סים בלזק.

פגישה נוספת התקיימה בבאקו, בירת אזרבייג'ן, שם נפגש שגריר ישראל, ג'ורג' דיק עם מ"מ שגריר איחוד האמירויות, ובפעם הראשונה דיפלומטים משתי המדינות ניהלו שיחה בערבית.

הפגישה הדיפלומטית
צילום: משרד החוץ