רבקה ראם כיום
רבקה ראם כיום צילום: שורת הדין

החיילת לשעבר רבקה ראם הגישה היום (שלישי) תביעת דיבה על סך 6 מיליון דולר באמצעות ארגון "שורת הדין", נגד סוהיר נפאל, בכירה בתנועת ה-BDS שהפיצה ידיעה שקרית שגררה איומים והסתה לרצח נגדה.

ראם הואשמה על ידי תנועת ה-BDS כאחראית לרצח הפראמדיקית הפלסטינית, רזאן אל נג'אר, שנהרגה מאש צה"ל על גבול רצועת עזה לפני כשנתיים,

רבקה ראם (26) צעירה יהודייה מקליפורניה, עלתה בשנת 2012 לישראל והתגייסה לצה"ל לתפקיד הדרכה בחיל החינוך. באחד מן הימים במסגרת שירותה, פורסמה תמונתה מהטירונות אוחזת נשק וציוד מגן בעמוד הפייסבוק הרשמי של צה״ל.

כשלוש שנים לאחר שחרורה של רבקה מצה״ל, בשנת 2018, פרסמה סוהיר נפאל, פלסטינית נוצרייה במקור, וכיום פעילה מרכזית בתנועת ה-BDS המתגוררת בקליפורניה, פוסט בעמוד הפייסבוק האישי שלה, שטוען לכאורה כי רבקה אחראית למותה של רזאן אל נג'אר – פראמדיקית פלסטינית מרצועת עזה, שנהרגה מאש כוחות צה״ל באחד מאירועי ״צעדות השיבה״.

אותו הפוסט הופץ ברשתות החברתיות בקרב פעילי BDS וארגונים פרו פלסטיניים בארה"ב, שהחלו לאיים על חייה של רבקה ועל חיי משפחתה ולהטריד אותם על בסיס יומיומי. כשנתיים לאחר פרסום הפוסט השקרי, החליטה רבקה לפנות לארגון זכויות האדם ״שורת הדין״, שנלחם בכלים משפטיים בגורמי טרור ואנטישמיות, בכדי שיוכלו לסייע לה להפריך את השקר. השבוע הגיש הארגון תביעת דיבה ולשון הרע כנגד סוהיר נפאל, מפיצת הפוסט, על סך 6 מיליון דולר בבית המשפט בקליפורניה. לאחר קבלת כתב התביעה, חסמה נפאל את פרופיל עמוד הפייסבוק שלה בכדי להסתיר את הראיות המפלילות.

בכתב התביעה הודגש כי מדובר בעלילת דם מאחר ורבקה מעולם לא שהתה בגזרת רצועת עזה במסגרת שירותה הצבאי, כיוון שהיא שירתה בתפקיד הדרכתי ועורפי בלבד ובוודאי לא קרבי. כמו כן, רבקה השתחררה מצה"ל בשנת 2015, כשלוש שנים לפני מותה של אל נג'אר. לאחר שחרורה פעלה רבקה למען זכויות אדם ואף השתתפה במשלחות משותפות של ישראלים וערבים בירדן ובאזור יהודה ושומרון, ובנוסף התנדבה במחנות פליטים בדרום אמריקה וביוון.

נשיאת ארגון שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר, ציינה: "נדמה כי אנחנו חוזרים לפרוטוקולים של זקני ציון ולעלילות הדם האנטישמיות מן העבר. רבקה ומשפחתה קיבלו גינויים ואיומיים ברצח, רק משום היותה חיילת בצה״ל. המלחמה בשונאי ישראל עטה גם על המישור המשפטי, והתביעה של רבקה היא חוד החנית במאבק בתנועת החרם העולמית נגד מדינת ישראל. יידעו פעילי ה-BDS שהם עצמם עלולים לחוב אישית בגין הפעילות האנטי ציונית שלהם ואף לשלם מחיר יקר".