"רק כשכל צד יבין את התפקיד שלו בקשר - זה יעבוד"

משה שרון, שישתתף השבוע פרוייקט 252, משלב כלים מקצועיים וטיפוליים מעולמות שונים אל היהדות, כדי להביא אנשים אל האושר המיוחל.

ערוץ 7 , ד' בתשרי תשפ"א

"רק כשכל צד יבין את התפקיד שלו בקשר - זה יעבוד"-ערוץ 7
משה שרון
צילום: יח"צ

"רק כשכל צד יבין את התפקיד שלו בקשר - זה יעבוד"

במסגרת ההרצאות השבועיות של מיזם 252 תועבר מחר (רביעי) הרצאתו של הסופר ומכשיר המאמנים משה שרון שתעסוק ב'מהות האיש והאשה'.

"בין שאר הדברים שאני עושה, אני עוסק גם בזוגיות, ועובד עם זוגות לפני ואחרי חתונה ומכשיר מטפלים זוגיים. הוצאתי ספר שנקרא 'זוגות זוגות' ואני מרצה בתחום כבר שנים רבות", מספר שרון.

השבוע, יעביר שרון את הזום השבועי בפרויקט 252.. הוא מסביר על קצה המזלג את מהות ההרצאה שיעביר: "הגישה הקבלית מדברת על כך שהזכר במהות שלו הוא משפיע ואשה היא המקבלת. יש לדבר הזה השלכות - גם פרקטיות, גם רוחניות וגם רגשיות. מטרת ההרצאה היא להסביר לגברים מה זה אומר להיות 'משפיע' ולהסביר לנשים מה זה אומר להיות 'מקבלת'".

שרון החל את דרכו בלימודי הפסיכולוגיה ואחרי שסיים תואר ראשון בהצטיינות, החליט שפסיכולוג הוא לא יהיה. הוא המשיך בשנים ארוכות של לימודי חכמת הקבלה ורוחניות לצד צבירת כלים מקצועיים כמו גישור, אימון והנחיית קבוצות ומכולם הרכיב את האני מאמין שלו.

"אני מנסה לחבר בין העולם הטיפולי-מקצועי לבין הרבה ידע וחוכמה מתוך היהדות שמדברת על משמעות האיש והאשה והנישואין וכך נותן את התמונה המלאה", מסביר שרון.

השגרה שלו כוללת הרצאות, קורסים, חוגי בית, אימון אחד על אחד, הכשרת מאמנים ומטפלים, וגם כתיבת ספרים, למען מטרה אחת – לעזור לכל אדם באשר הוא, להתפתח, לרכוש כלים ולהיות מודע לעצמו, לעוצמותיו, לערכיו ומאוויו, על מנת להביא לעולם את הכוח שטמון בו ולהיות מאושר.

"אני עובד עם אנשים אחד על אחד בתחומים אישיים ורגשיים, כולל עם רווקים ורווקות שמרגישים שחייהם תקועים ואני מעביר אותם תהליך בדרך אל האושר".

שרון הוציא לאור לאור שבעה ספרים, רובם עוסקים בחיבור בין אימון ופסיכולוגיה ליהדות, יש גם כאמור ספר העוסק בזוגיות, רומן וספר ילדים. חלקם אף תורגמו לכמה שפות.

לפני חמש שנים פתח יחד עם השותף שלו אהרון דרמון, בית ספר, שמטרתו להכשיר מאמנים ומטפלים ברוח היהדות.

"אנחנו מביאים כלים מעולם האימון, הפסיכולוגיה, ה-NLP ופנים מעמיקים ביהדות וזו תוכנית הכשרה של שנה. לפני שנתיים הרחבנו את בית הספר להכשרת מאמנים זוגיים ויש לנו מאות בוגרים מרוצים וממליצים שגורמים לעוד תלמידים להגיע מדי שנה. בנובמבר אנחנו פותחים מחזור חדש ומזמינים את המעוניינים להצטרף אלינו", מסכם שרון.

משה שרון יעביר הערב את הזום השבועי בפרויקט 252, בנושא: "תנו לבנים להיות בנים, ולבנות להיות בנות". להצטרפות לפרויקט לחצו כאן.