ההזמנה להרצאת המחבלת
ההזמנה להרצאת המחבלת צילום: Act-il

לפני כשבועיים קיבלו ראשי מיזם Act-il מאנשי הקהילה היהודית בסאן פרנסיסקו הודעה על אירוע און ליין שבמרכזו תתארח המחבלת לילה חאלד תחת הכותרת 'נרטיבים - מגדר, חוק והתנגדות' ומיועד לסטודנטים ממחלקה מסויימת.

במודעה המזמינה את המשתתפים מוצגת חאלד כ"מנהיגה פמיניסטית מיליטנטית פורצת דרך". מדובר במחבלת שהשתתפה בחטיפת מטוס TWA ובניסיון חטיפת מטוס אל על בשנת 1970 ונחשבת לאחת המסיתות המרכזיות ברחבי העולם נגד מדינת ישראל.

ב-Act-il נרתמו לפעולה מיידית ויצאו בקריאה לקהילת האון ליין שלהם לכתוב לנשיא האוניברסיטה ולהנהלה בדרישה שלא לאפשר למחבלת לשאת את דברי ההסתה שלה בכינוס הוירטואלי. המסר הוא שחברה בארגון טרור שאחראי לרצח יהודים גם בשנים האחרונות תעביר את המסרים שלה לסטודנטים באופן כה חופשי בסיפור כיסוי של הרצאה פמיניסטית.

לילה חאלד מעולם לא התחרטה על מעשיה ומקדמת את ארגוני הטרור ופעילותם נגד ישראל בכמה הזדמנויות בשנים האחרונות.

ההרצאה אמורה להתקיים מחר ובינתיים האוניברסיטה טרם הגיבה לאלפי פניות בנושא. במקביל מתארגנות מחאות וירטואליות ופיזיות בעיקר על ידי הקהילה היהודית בסן פרנסיסקו.

תום ברמן, מנהל Act-il במכון אבא אבן לדיפלומטיה סיפר לערוץ 7, "למעלה מאלף חברים בקהילת act-il כבר שלחו מיילים להנהלת האוניברסיטה, בדרישה לבטל את ההרצאה שנותנת במה לטרוריסטית לילה חאלד, למרות שגם היום היא לעודד פעולות טרור כנגד ישראל".

"אנו מקווים שביממה הקרובה עוד רבים יצטרפו למהלך. הייחוד שלנו, כ-act-il הוא היכולת להניע מספר גדול של פעילים לפעולה בזמן קצר באמצעות דיפלומטיה חדשנית ומיקור-המונים של פעילות ברשת. לאחרונה הצלחנו לבטל הצבעה בלוס אנג'לס שהייתה מכניסה את רעיונות תנועת ה-BDS לתוכנית הלימודים בבתי ספר ציבוריים ואנו מאמינים שגם הפעם נוכל לעשות את השינוי", דברי ברמן.

בדרך כלל ביממה האחרונה יש התעוררות.בארגון מבקשים מאנשים נוספים לשלוח מייל מחאה לאוניברסיטה בקישור הזה ולהצטרף לדרישה למנוע מהמחבלת לנאום בכינוס הוירטואלי.

Act-il הינו מיזם משותף לבינתחומי הרצליה, לארגון IAC, ול- Maccabees task force. האפליקציה היא מיזם אזרחי שמטרתו לייצר קהילת אונליין של מתנדבים הפועלים למען ישראל ברשת האינטרנט

האפליקציה מאפשרת לכל אדם להיות מעורב אקטיבית למען ישראל, באופן פשוט ובכל רגע נתון - ובכך מאפשרת מאמץ אפקטיבי למען ישראל מכל מקום בעולם. מטרת האפליקציה היא לקשר בין פעילים פרו-ישראלים מרחבי העולם כדי להביא לשיתופי פעולה והשפעה נרחבת על תודעת הציבור העולמי בצורה נגישה, חכמה ופשוטה.

המשתמשים באפליקציה יכולים להתעדכן באמצעותה בקמפיינים וקריאות לפעילות מתנדבים, להגיע למידע וסרטונים, להציע ולהקים קמפיינים חדשים. בין אם למשתמש 5 דקות או 5 שעות פנויות, האפליקציה תאפשר לו לתרום במאבק למען ישראל.