פספוס: מכבי שמטה יתרון והפסידה

שער מפתיע בדקה ה-9 כמעט ויצר את הסנסציה הישראלית הגדולה באירופה. לבסוף זה נגמר עם הפסד 2:1 וכנראה הדחה ממוקדמות ליגת האלופות

נרי וייס - ערוץ 7 , ה' בתשרי תשפ"א

פספוס: מכבי שמטה יתרון והפסידה-ערוץ 7
מכבי מול האוסטרים הערב
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

45 דקות בגן עדן. למשך 45 דקות הערב (שלישי) נראה היה כי רד בול זלצבורג האוסטרית תשלם את מחיר היוהרה. היה זה כאשר האלופה הישראלית מכבי ת"א המוכה, החבולה והחסרה הובילה עליה בשער ובעיקר ברצון ולחימה, במסגרת המשחק הראשון מבין שניים של פלייאוף מוקדמות ליגת האלופות.

האוסטרים שמלכתחילה לא רצו להגיע לישראל והוכרחו לכך על ידי ארגון הכדורגל האירופי, אופ"א, הוכו בהלם ובתדהמה בדקה התשיעית כשדן ביטון הקשית כדור לאחר שתי מסירות יפייפיות מעל שוער האוסטרים ומכבי שחסרה 9 שחקנים בשל הידבקות בנגיף הקורונה הובילה בביתה.

האוסטרים ניסו שוב ושוב ללכת דרך האמצע ועם ראש בקיר, ולא יכלו לרוח הלחימה, ההקרבה והעמידה הטקטית של שחקני האלופה הישראלית. אל הפסקת המחצית ירדה מכבי עם יתרון ועם מצב רוח בשמיים אחרי שבוע קשה מאוד והמון חששות.

אל המחצית השניה עלו האוסטרים אחרת לגמרי. כבר לאחר 4 דקות מהפתיחה, הצליחו אלה להשוות משער בבעיטת עונשין מ-11 מטרים שכמעט ונהדפה על ידי שוער מכבי דניאל טננבאום. כעבור 6 דקות הגיע המהפך האוסטרי כשמכבי גילתה ולא בפעם הראשונה העונה ריפיון בהגנה על אף ששיחקה עם שלושה בלמים.

דוניס היווני, מאמן מכבי ניסה לעשות כל שאפשר בסגל השחקנים המועט שעמד לרשותו כשצירף עוד ועוד שחקנים התקפיים בניסיון להשוות את התוצאה וכמעט שגם עבד לו, אך איתי שכטר בהחמצה רשלנית ועצירות טובות של שוער האוסטרים מנעו את האפשרות הזו.

בסיום, מכבי יוצאת מעודדת מהאופי אך לא מהתוצאה כשהיא קרובה לסיים את דרכה במוקדמות ליגת האלופות, לאחר הפסד ביתי בתוצאה 2:1 לזלצבורג. משחק הגומלין בין השתיים יתקיים בעוד 8 ימים ובכל מקרה, גם אם תודח מהמפעל היוקרתי ולא תצליח לבצע הפתעה גדולה באוסטריה, תשחק מכבי בשלב בתים אירופי כשתרד אל המפעל השני בחשיבותו בכדורגל האירופי, הליגה האירופית.

עכשיו במכבי יתרכזו למנוע מכת הידבקויות נוספת בקבוצה, בכדי לשוב ולשחק במהרה בסגל מלא.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il