ההזמנה להרצאת המחבלת
ההזמנה להרצאת המחבלת צילום: Act-il

חברת הטכנולוגיה 'זום' הודיעה כי לא תאפשר להשתמש בפלטפורמה שלה לשם קיום כנס של אוניברסיטת סן פרנסיסקו שתוכנן להיום ובמרכזו היתה אמורה להתארח המחבלת ליילה חאלד, לאחר שקיבלה תלונות נגד האירוע.

עם זאת ייתכן שמארגני הכנס ינסו לקיימו באמצעות פלטפורמות טכנולוגיות אחרות.

חאלד היתה אמורה להתארח באירוע תחת הכותרת 'נרטיבים - מגדר, חוק והתנגדות' ובמודעה המזמינה את המשתתפים היא מוצגת כ"מנהיגה פמיניסטית מיליטנטית פורצת דרך".

מדובר במחבלת שהשתתפה בחטיפת מטוס TWA ובניסיון חטיפת מטוס אל על בשנת 1970 ונחשבת לאחת המסיתות המרכזיות ברחבי העולם נגד מדינת ישראל.

חאלד מעולם לא התחרטה על מעשיה ומקדמת את ארגוני הטרור ופעילותם נגד ישראל בכמה הזדמנויות בשנים האחרונות.

בהצהרה שנמסרה על ידי 'Zoom to the Lawfare Project' נאמר כי האוניבריסה הוזהרה שאירוע חאלד עובר על חוק פדרלי האוסר על סיוע לארגוני טרור.

"Zoom מחויבת לתמוך בחילופי דברים פתוחים, אך בכפוף למגבלות הכלולות בתנאי השירות שלנו. לאור השתייכותה או חברותה של הדוברת בארגון טרור וחוסר היכולת של האוניברסיטה להציג תמונה שונה, קבענו כי הפגישה מפרה את תנאי השימוש שלנו והכנס לא יתקיים בפלטפורמה שלנו".

נזכיר כי בערוץ 7 פורסם שמיזם Act-il שקיבל מידע מוקדם על ההרצאה נרתם לפעולה מיידית ויצא בקריאה לקהילת האון ליין שלו לכתוב לנשיא האוניברסיטה ולהנהלה בדרישה שלא לאפשר למחבלת לשאת את דברי ההסתה שלה בכינוס הוירטואלי. המסר היה שחברה בארגון טרור שאחראי לרצח יהודים גם בשנים האחרונות תעביר את המסרים שלה לסטודנטים באופן כה חופשי בסיפור כיסוי של הרצאה פמיניסטית.

תום ברמן, מנהל Act-il במכון אבא אבן לדיפלומטיה סיפר לערוץ 7, "למעלה מאלף חברים בקהילת act-il כבר שלחו מיילים להנהלת האוניברסיטה, בדרישה לבטל את ההרצאה שנותנת במה לטרוריסטית לילה חאלד, למרות שגם היום היא לעודד פעולות טרור כנגד ישראל".

"אנו מקווים שביממה הקרובה עוד רבים יצטרפו למהלך. הייחוד שלנו, כ-act-il הוא היכולת להניע מספר גדול של פעילים לפעולה בזמן קצר באמצעות דיפלומטיה חדשנית ומיקור-המונים של פעילות ברשת. לאחרונה הצלחנו לבטל הצבעה בלוס אנג'לס שהייתה מכניסה את רעיונות תנועת ה-BDS לתוכנית הלימודים בבתי ספר ציבוריים ואנו מאמינים שגם הפעם נוכל לעשות את השינוי", דברי ברמן.

Act-il הינו מיזם משותף לבינתחומי הרצליה, לארגון IAC, ול- Maccabees task force. האפליקציה היא מיזם אזרחי שמטרתו לייצר קהילת אונליין של מתנדבים הפועלים למען ישראל ברשת האינטרנט

האפליקציה מאפשרת לכל אדם להיות מעורב אקטיבית למען ישראל, באופן פשוט ובכל רגע נתון - ובכך מאפשרת מאמץ אפקטיבי למען ישראל מכל מקום בעולם. מטרת האפליקציה היא לקשר בין פעילים פרו-ישראלים מרחבי העולם כדי להביא לשיתופי פעולה והשפעה נרחבת על תודעת הציבור העולמי בצורה נגישה, חכמה ופשוטה.

המשתמשים באפליקציה יכולים להתעדכן באמצעותה בקמפיינים וקריאות לפעילות מתנדבים, להגיע למידע וסרטונים, להציע ולהקים קמפיינים חדשים. בין אם למשתמש 5 דקות או 5 שעות פנויות, האפליקציה תאפשר לו לתרום במאבק למען ישראל.