דרישה: "לפצות הורים שנפגעו מסגירת בתי הספר"

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ רם שפע, קורא לממשלה ולקבינט הקורונה לקבל החלטה על מתן פיצוי להורים צעירים שנאלצים להישאר עם ילדיהם בבית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בתשרי תשפ"א

ועדת החינוך מקיימת הבוקר (רביעי) בדיון בתקנות המגבילות את הפעילות של מוסדות החינוך במסגרת הסגר.

יו"ר הוועדה, ח"כ רם שפע אמר בפתיחת הדיון, "אסור לנו לאשר את התקנות שהגישה הממשלה, כל עוד לא יינתן פיצוי כלשהו להורים צעירים הנאלצים להישאר בבית עם ילדיהם".

"ככל שהימים עוברים יותר ויותר אזרחים מבינים שאנחנו מתמודדים עם סיטואציה מאוד מאתגרת כשהתחלואה עולה כמעט בכל המדדים. אנחנו דרשנו לפתוח את מסגרות החינוך לילדים בשכבות הגיל הנמוכות, אך הממשלה לא עשתה את זה ושמה אותנו בסיטואציה שאין לנו כוועדה יכולת להחריג את שכבות הגיל הנמוכות על סמך נתוני תחלואה. מה שקורה זה שמיליון הורים צעירים צריכים לצאת לעבודה אבל אין להם סידור לילדים", הוסיף שפע.

הוא פנה לממשלה בדרישה שתספק פיתרון הולם. "אני פונה לראש הממשלה ולקבינט הקורונה שיגידו שהם מבינים את מיליון הצעירים שנמצאים בבעיה, ביניהם גם מורות וגננות שבזמן שהן מלמדות יש להם ילדים בבית. אנחנו מדברים על הציבור שנושא את המשק על כתפיו, ולכן צריך לחשוב על פתרון עבורו כגון חוק שיגן עליהם מפיטורים או מתן פיצויי אחר כלשהו. כל עוד קבינט הקורונה מתכנס אסור לנו לאשר את התקנות".